Wydrukuj tę stronę
piątek, 24 marzec 2023 14:02

Materac kieszeniowy oparty na wygodnej sprężynie

Oceń ten artykuł
(1 Głos)
materac kieszeniowy materac kieszeniowy pixabay

Przyglądając się budowie materaca można zauważyć, że poza samą powierzchnią różnią się między sobą rodzajem rdzenia. Nie każdy materac oparty jest o konstrukcję sprężynową. Materac może być na bazie pianki czyli bez sprężyn, może być na bazie lateksu czyli nadal bez sprężyn a jednak odznaczający się wysoką trwałością i komfortem użytkowania a także może być na rdzeniu sprężynowym.

Sprężyny mogą być w wersji bonelowej czyli starszej generacji sprężyn szerokich, sztywno ze sobą łączonych albo w dyskretniejszej konstrukcji czyli tzw. pockecie. Myśląc o dyskrecji tejże konstrukcji mam na myśli jego cichą pracę.

Skąd nazwa pocket i co oznacza?

Pocket to nic innego jak zapożyczenie z języka angielskiego i oznacza kieszeń. Każda sprężyna w konstrukcji materaca kieszeniowego zapakowana jest właśnie w osobną kieszeń czyli sprężyny nie są ze sobą sztywno łączone. Dzięki temu, że nie ma tutaj sztywnego, metalowego połączenia sprężyny nie obcierają o sobie przy każdym ruchu ciała jak w wersji bonelowej i tym samym nie słychać pracy materaca. Dodatkowo konstrukcja taka pracuje punktowa czyli nie cały materac reaguje na nacisk a miejsca temu naciskowi poddane. Nazwa pocket to ogólna nazwa dla tej konstrukcji jednak sama konstrukcja występuje w kilku wariantach. Dostępne są wersję niskie, wysokie i z podwójną ilością sprężyn a każda cechuje się trochę inną intensywnością pracy. Przykładowo wersja z podwójną ilością sprężyn jest najmocniejsza, odznacza się największą sztywnością czyli cały materac jest mocno stabilny, mało uginający się. Alternatywnie wersja max oznacza użycie długich sprężyn co z kolei sprawia, ze cały materac zyskuje na sprężystości i daje ogólne odczucia większej miękkości.

Różne rodzaje sprężyn kieszeniowych

Poza wersją multipocket czyli tą najmocniejszą oraz wersją max czyli tą najwyższą pocket występuje jeszcze w wersji rzecz jasna klasycznej oraz tzw. mini gdzie sprężyny są niższe w stosunku do wersji klasycznej a tym samym cały materac ma niski stan co przydaje się do wyposażenia łóżek piętrowych, do szuflad czy w podobnym celu. Jak widać ta sama konstrukcja w różnych wariantach może albo podbić ogólną twardość materaca kieszeniowego albo wpłynąć na jego wyższą odczuwalną miękkość właśnie. Jeśli nadal potrzebujesz porady w kwestii odpowiedniego doboru konstrukcji czy modelu zachęcamy do kontaktu bezpośrednio z konsultantem sklepu poprzez www.kaszmirowysen.pl. Form kontaktu jest kilka do wyboru, od zamówienia rozmowy telefonicznej po wiadomość mailową zatem każdy może skorzystać z takiej formy, który jest dla niego najwygodniejsza.