środa, 27 grudzień 2023 17:46

KSEF a integracja z systemami księgowymi

Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Integracja z KSeF Integracja z KSeF pixabay

Krajowy System e-Faktur (KSeF) to nowoczesne podejście do zarządzania fakturami, dzięki któremu możliwe jest elektroniczne wystawianie, przechowywanie i udostępnianie faktur ustrukturyzowanych w formie pliku elektronicznego (xml). KSeF daje możliwość generowania faktur poprzez indywidualne konto w systemie lub za pomocą zintegrowanych systemów finansowo-księgowych, takich jak SaldeoSMART.

To z jednej strony bardzo wygodne rozwiązanie, z drugiej jednak rodzi się seria pytań o KSEF i integracje z systemami księgowymi. Jak wybrać system dla swojej firmy? Na co zwrócić uwagę?

KSEF  –  integracja z systemami księgowymi. Co musisz wiedzieć?

Od 1 lipca 2024 roku KSeF stanie się obowiązkowym systemem dla wszystkich polskich przedsiębiorców, a faktury wystawiane poza nim nie są już traktowane jako dokument wiążący. Dlatego tak ważne jest wprowadzenie i uporządkowanie KSeF w swojej firmie. Dzieje się to za sprawą m.in. zastąpienia JPK przez KSeF  –  faktury wystawiane w KSeF nie podlegają obowiązkowi przekazywania JPK-FA, co usprawnia cały proces księgowy.

Ale co z bezpośrednią integracją z systemami księgowymi? Czy KSeF rzeczywiście będzie wygodniejsze? Wiele zależy od tego, jaki program wybierzesz. Integracje KSeF mogą mocno wesprzeć automatyzację firmy, ale muszą spełniać pewne warunki. Jakie? O tym poniżej.

Zarządzenie KSeF z poziomu systemów księgowych. Jak wybrać właściwy system?

Prostota i bezproblemowe działanie

Integracja z KSeF w systemach  księgowych takich jak SaldeoSMART umożliwia użytkownikom intuicyjne i łatwe korzystanie z systemu, a dzięki prostocie obsługi użytkownicy mogą efektywnie zarządzać fakturami elektronicznymi. Zwróć na to uwagę przy wyborze.

Bezpieczeństwo Twoich danych

Bardzo ważne jest, aby użytkownicy mogli korzystać z systemu z pełnym zaufaniem do zabezpieczeń i zgodności z przepisami.

Automatyzacja

Wybierając system księgowy do integracji z KSeF upewnij się, że oferuje on automatyzację procesów związanych z księgowością, co znacząco skróci czas, jaki Twoja firma będzie musiała na to poświęcać. Ręczne działania w dobie automatyzacji to najczęściej zbędny wydatek.

Nadawanie uprawnień i tokeny

Użytkownicy mogą łatwo nadawać i zarządzać uprawnieniami współpracowników bezpośrednio z poziomu SaldeoSMART –  to rozwiązanie, które wprowadziliśmy, wychodząc naprzeciw potrzebom współczesnych firm. Dzięki tokenom nie musisz logować się wielokrotnie do systemu rządowego.

Zgodność z wymogami Ministerstwa Finansów i przepisami

Faktury generowane w Twoim programie do księgowości muszą być zgodne z wymogami Ministerstwa Finansów, co eliminuje ryzyko niezgodności dokumentów. Zwróć uwagę na to, czy program automatycznie weryfikuje poprawność faktur, eliminując ryzyko błędów i późniejszych korekt. Integracja z KSeF musi być przemyślana na każdym poziomie.

Automatyzacja pracy

Zautomatyzowane procesy powinny stać się Twoim celem. SaldeoSMART oferuje takie funkcjonalności jak zbiorcza wysyłka faktur do KSeF i automatyczne pobieranie dokumentów z KSeF  –  Twoi pracownicy nie będą musieli dłużej się tym zajmować. 

KSeF w połączeniu z dobrym, sprawdzonym systemem do księgowości stanowi efektywne rozwiązanie dla firm, umożliwiając zarządzanie fakturami elektronicznymi w sposób prosty, bezpieczny i zautomatyzowany.

Integracja z systemem KSeF może usprawnić procesy w Twojej firmie, a do tego wyeliminować ryzyko błędów, jednocześnie spełniając wszystkie wymogi prawne.

Przedsiębiorstwa korzystające z programów zintegrowanych z KSeF zyskują pełną kontrolę nad procesem fakturowania elektronicznego, przyspieszając i usprawniając swoje operacje księgowe  –  warto zwrócić uwagę na takie firmy jak SaldeoSMART.