środa, 27 grudzień 2023 17:46

KSEF a integracja z systemami księgowymi

Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Integracja z KSeF Integracja z KSeF pixabay

Krajowy System e-Faktur (KSeF) to nowoczesne podejście do zarządzania fakturami, dzięki któremu możliwe jest elektroniczne wystawianie, przechowywanie i udostępnianie faktur ustrukturyzowanych w formie pliku elektronicznego (xml). KSeF daje możliwość generowania faktur poprzez indywidualne konto w systemie lub za pomocą zintegrowanych systemów finansowo-księgowych, takich jak SaldeoSMART.

To z jednej strony bardzo wygodne rozwiązanie, z drugiej jednak rodzi się seria pytań o KSEF i integracje z systemami księgowymi. Jak wybrać system dla swojej firmy? Na co zwrócić uwagę?

KSEF  –  integracja z systemami księgowymi. Co musisz wiedzieć?

Od 1 lipca 2024 roku KSeF stanie się obowiązkowym systemem dla wszystkich polskich przedsiębiorców, a faktury wystawiane poza nim nie są już traktowane jako dokument wiążący. Dlatego tak ważne jest wprowadzenie i uporządkowanie KSeF w swojej firmie. Dzieje się to za sprawą m.in. zastąpienia JPK przez KSeF  –  faktury wystawiane w KSeF nie podlegają obowiązkowi przekazywania JPK-FA, co usprawnia cały proces księgowy.

Ale co z bezpośrednią integracją z systemami księgowymi? Czy KSeF rzeczywiście będzie wygodniejsze? Wiele zależy od tego, jaki program wybierzesz. Integracje KSeF mogą mocno wesprzeć automatyzację firmy, ale muszą spełniać pewne warunki. Jakie? O tym poniżej.

Zarządzenie KSeF z poziomu systemów księgowych. Jak wybrać właściwy system?

Prostota i bezproblemowe działanie

Integracja z KSeF w systemach  księgowych takich jak SaldeoSMART umożliwia użytkownikom intuicyjne i łatwe korzystanie z systemu, a dzięki prostocie obsługi użytkownicy mogą efektywnie zarządzać fakturami elektronicznymi. Zwróć na to uwagę przy wyborze.

Bezpieczeństwo Twoich danych

Bardzo ważne jest, aby użytkownicy mogli korzystać z systemu z pełnym zaufaniem do zabezpieczeń i zgodności z przepisami.

Automatyzacja

Wybierając system księgowy do integracji z KSeF upewnij się, że oferuje on automatyzację procesów związanych z księgowością, co znacząco skróci czas, jaki Twoja firma będzie musiała na to poświęcać. Ręczne działania w dobie automatyzacji to najczęściej zbędny wydatek.

Nadawanie uprawnień i tokeny

Użytkownicy mogą łatwo nadawać i zarządzać uprawnieniami współpracowników bezpośrednio z poziomu SaldeoSMART –  to rozwiązanie, które wprowadziliśmy, wychodząc naprzeciw potrzebom współczesnych firm. Dzięki tokenom nie musisz logować się wielokrotnie do systemu rządowego.

Zgodność z wymogami Ministerstwa Finansów i przepisami

Faktury generowane w Twoim programie do księgowości muszą być zgodne z wymogami Ministerstwa Finansów, co eliminuje ryzyko niezgodności dokumentów. Zwróć uwagę na to, czy program automatycznie weryfikuje poprawność faktur, eliminując ryzyko błędów i późniejszych korekt. Integracja z KSeF musi być przemyślana na każdym poziomie.

Automatyzacja pracy

Zautomatyzowane procesy powinny stać się Twoim celem. SaldeoSMART oferuje takie funkcjonalności jak zbiorcza wysyłka faktur do KSeF i automatyczne pobieranie dokumentów z KSeF  –  Twoi pracownicy nie będą musieli dłużej się tym zajmować. 

KSeF w połączeniu z dobrym, sprawdzonym systemem do księgowości stanowi efektywne rozwiązanie dla firm, umożliwiając zarządzanie fakturami elektronicznymi w sposób prosty, bezpieczny i zautomatyzowany.

Integracja z systemem KSeF może usprawnić procesy w Twojej firmie, a do tego wyeliminować ryzyko błędów, jednocześnie spełniając wszystkie wymogi prawne.

Przedsiębiorstwa korzystające z programów zintegrowanych z KSeF zyskują pełną kontrolę nad procesem fakturowania elektronicznego, przyspieszając i usprawniając swoje operacje księgowe  –  warto zwrócić uwagę na takie firmy jak SaldeoSMART.

 • Najbardziej poszukiwane zawody w Holandii - Prezentacja zawodów z dużym zapotrzebowaniem na pracowników
  Najbardziej poszukiwane zawody w Holandii - Prezentacja zawodów z dużym zapotrzebowaniem na pracowników

  Marzysz o pracy w Holandii? Szukasz stabilnego zatrudnienia i atrakcyjnych warunków pracy? Dobra wiadomość jest taka, że holenderski rynek pracy jest pełen możliwości! W tym artykule przedstawimy Ci listę najbardziej poszukiwanych zawodów w Holandii, wraz z krótkim opisem specyfiki pracy i wymagań.

  Written on sobota, 17 luty 2024 14:54
 • Tablice manipulacyjne dla dzieci
  Tablice manipulacyjne dla dzieci

  Dbając o harmonijny rozwój dziecka od najmłodszych lat, warto wybierać zabawki, które wspomagają ten proces. Jedną z ciekawych propozycji jest tablica manipulacyjna. Co to takiego i jakie są zalety z korzystania z niej?

  Written on sobota, 20 styczeń 2024 15:11
 • Dlaczego manicure hybrydowy odpada?
  Dlaczego manicure hybrydowy odpada?

  Spotkałaś się kiedyś z sytuacją, kiedy Twój manicure hybrydowy zaczął się kruszyć, odpryskiwać lub odpadać od płytki już na drugi dzień, lub po kilku dniach? Doskonale znamy ten problem! Dotyczy on najczęściej nieodpowiedniego przygotowania płytki paznokcia już na samym początku stylizacji lub pominięcia wybranych produktów, których zadaniem jest zapewnienie satysfakcjonującego efektu.

  Written on piątek, 12 styczeń 2024 16:39
 • Ewidencja czasu pracy online - dlaczego warto ją wprowadzić w Twojej firmie?
  Ewidencja czasu pracy online - dlaczego warto ją wprowadzić w Twojej firmie?

  Ewidencja czasu pracy online staje się coraz popularniejszym rozwiązaniem wśród firm, które chcą skutecznie zarządzać czasem swoich pracowników. Dzięki tej nowoczesnej technologii możliwe jest śledzenie i rejestrowanie godzin przepracowanych przez pracowników, co pozwala na efektywniejsze planowanie zasobów ludzkich oraz optymalizację kosztów. Dlatego warto zastanowić się nad wprowadzeniem systemu ewidencji czasu pracy online również w Twojej firmie.

  Written on wtorek, 09 styczeń 2024 14:53
 • Innowacyjne drzwi przeciwpożarowe łączące bezpieczeństwo i estetykę
  Innowacyjne drzwi przeciwpożarowe łączące bezpieczeństwo i estetykę

  Alufire, działająca na rynku od 1993 roku, to firma z długą historią i solidnym doświadczeniem w produkcji stolarki aluminiowej. W ciągu pierwszych 11 lat swojego istnienia firma z sukcesem dostarczała systemowe wyroby aluminiowe dla prestiżowych budynków w Polsce. Od 2004 roku skoncentrowała się głównie na wyrobach przeciwpożarowych, współpracując z czołowymi firmami branżowymi na polskim i zagranicznym rynku.

  Written on środa, 27 grudzień 2023 17:49