poniedziałek, 03 czerwiec 2024 15:07

Wykolejenie tramwaju w Krakowie

Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Wykolejenie tramwaju w Krakowie Wykolejenie tramwaju w Krakowie fot: pixabay

W centrum Krakowa doszło do poważnych zakłóceń w komunikacji miejskiej. Wykolejenie tramwaju na ul. Starowiślnej oraz remont torowiska na al. Powstania Warszawskiego spowodowały ogromne utrudnienia w ruchu tramwajów, paraliżując centralne ulice miasta.

Czego się dowiesz:

  • Jakie były przyczyny paraliżu komunikacyjnego w centrum Krakowa?
  • Jakie linie tramwajowe zostały dotknięte wykolejeniem na ul. Starowiślnej?
  • Jakie działania podejmuje magistrat, aby usprawnić ruch tramwajów?
  • Jakie obszary miasta są najbardziej dotknięte utrudnieniami?
  • Kiedy rozpoczął się remont torowiska na al. Powstania Warszawskiego?

Wykolejenie tramwaju na ul. Starowiślnej

Na ul. Starowiślnej doszło do wykolejenia tramwaju linii 50, co spowodowało powstanie tramwajowego korka. Zakłócenia objęły rejon ul. Westerplatte i św. Gertrudy, znacząco utrudniając przejazd w tej części miasta.

Remont torowiska na al. Powstania Warszawskiego

Dodatkowo, rozpoczęty dzisiaj remont torowiska na al. Powstania Warszawskiego zablokował przejazd tramwajów przez ten obszar. Sytuacja ta wpłynęła na ruch w rejonie dworca, Poczty Głównej oraz placu Wszystkich Świętych. Inspektorzy ruchu MPK pracują na skrzyżowaniu ul. Dietla i Stradomskiej, aby usprawniać przejazd tramwajów i wspierać motorniczych.

Działania magistratu

Magistrat stara się podejmować działania mające na celu usprawnienie ruchu tramwajów w centrum miasta. "Staramy się podejmować działania, aby usprawniać ruch tramwajów – na skrzyżowaniu ul. Dietla i Stradomskiej pracują inspektorzy ruchu MPK, którzy kierują ruchem i wspierają motorniczych w przejeździe" – deklaruje magistrat.

"Staramy się podejmować działania, aby usprawniać ruch tramwajów – na skrzyżowaniu ul. Dietla i Stradomskiej pracują inspektorzy ruchu MPK, którzy kierują ruchem i wspierają motorniczych w przejeździe" – magistrat.

Centrum Krakowa zmaga się z poważnymi utrudnieniami w ruchu tramwajowym z powodu wykolejenia tramwaju oraz remontu torowiska. Miejskie służby intensywnie pracują nad przywróceniem płynności ruchu, jednak pasażerowie powinni przygotować się na znaczne opóźnienia.

źródło: krknews.pl