środa, 28 czerwiec 2023 14:29

Czy narożniki z funkcją spania i pojemnikiem do salonu to dobry pomysł?

Oceń ten artykuł
(1 Głos)
narożniki z funkcją spania wraz z pojemnikiem narożniki z funkcją spania wraz z pojemnikiem mat. prasowe

W ostatnich latach odnotowywany jest nieustanny wzrost zainteresowaniem narożnikami. W odniesieniu do innych mebli tapicerowanych narożniki wyróżniają się większą funkcjonalnością, dlatego ich zastosowanie bywa adekwatne do potrzeb. Znajdujące się w aktualnej ofercie narożniki występują zarówno w wersji nierozkładanej, jak i rozkładanej. W rzeczywistości zazwyczaj podczas zakupu wybór pada na narożniki z funkcją spania wraz z pojemnikiem. Jednak czy to zawsze dobra decyzja? Może zdecydowanie lepiej w salonie sprawdzi się narożnik bez funkcji spania? Omówmy zatem wady i zalety każdego rozwiązania.

 

Czy wybór narożnika do salonu to chwilowy trend, czy praktyczne rozwiązanie?

Narożniki stanowią zarówno praktyczne, jak i modne rozwiązanie. Choć na rynku występują już od dłuższego czasu, to jednak obecnie cieszą się ogromnym zainteresowaniem wśród potencjalnych klientów i zdecydowanie są częściej wybierane niż powszechnie znane kanapy. Ich wygląd może wyznaczać kierunek aranżacji, od nowoczesnej po klasyczną. Z reguły służą do wypoczynku w ciągu dnia czy też są centrum ewentualnego życia towarzyskiego. Z powodzeniem można rozlokować gości na wypoczynku. Narożniki dostępne w sprzedaży posiadają różną funkcjonalność. W zależności od oczekiwań można wybrać model rozkładany z pojemnikiem i funkcją spania, a także narożnik nierozkładany, który częściej charakteryzuje się przybieraniem bardzo ciekawych form i kształtów.

Narożnik rozkładany czy nierozkładany — który jest lepszy?

Nierzadko producenci decydują się na przygotowanie jednego modelu w dwóch wersjach — nierozkładanej i rozkładanej. W przypadku modelu rozkładanego występuje sofa w połączeniu z szelągiem. Wymiary tego narożnika nie ulegają zmianie i nie ma możliwości przekształcenia tego typu mebla w wygodne łóżko do spania. Zdecydowana większość potencjalnych klientów poszukuje narożnika, który umożliwi ewentualne przenocowanie gości.

W narożnikach rozkładanych stosowane są specjalne konstrukcje i mechanizmy, które umożliwiają rozłożenie i złożenie oparć lub też wyciągnięcie ukrytego materaca. Za pomocą kilku ruchów można narożnik przemienić w łóżko do spania. Narożnik rozkładany do salonu to nie tylko wybór osób, które poszukują sposobu na zapewnienie okazjonalnego noclegu dla gości. Decydują się na niego także osoby, które ze względu na różne ograniczenia nie mają możliwości posiadania sypialnianego łózka i wieczorową porą zmuszone są do zmiany salonu w swoją sypialnię. Dodatkowo obecność pojemnika umożliwia przechowywanie pościeli w ciągu dnia.

Podsumowując, wybór narożnika z funkcją spania do salonu sprawdza się w przypadku osób, które dysponują bardzo ograniczoną ilością pokoi sypialnianych. Nie posiadają swojej sypialni lub pokoju dla gości. Należy pamiętać, że funkcjonalność tego rozwiązania może sprawdzić się w naprawdę zadziwiających sytuacjach, kiedy liczba gości nieoczekiwanie się zwiększy. W praktyce zdecydowanie więcej osób decyduje się na zakup rozkładanego narożnika. Nierzadko decydują się na to ze względu na obecność pojemnika, w którym można przechować nie tylko dodatkową pościel.

 • Paczkomaty w szpitalach, jeden w Krakowie
  Paczkomaty w szpitalach, jeden w Krakowie

  W odpowiedzi na potrzeby pacjentów oraz ich rodzin, Grupa InPost zainstalowała paczkomaty w czterech polskich szpitalach, w tym w Uniwersyteckim Szpitalu Dziecięcym w Krakowie. Te nowoczesne urządzenia umożliwiają odbiór i nadawanie przesyłek bez potrzeby opuszczania terenu szpitala.

  Written on piątek, 19 kwiecień 2024 15:54
 • Apelacja w sprawie zabójstwa studentki w Krakowie
  Apelacja w sprawie zabójstwa studentki w Krakowie

  Zabójstwo 23-letniej studentki, które wstrząsnęło Krakowem pod koniec 1998 roku, po raz kolejny wraca do publicznej świadomości wraz z rozpoczęciem procesu apelacyjnego Roberta J., oskarżonego o tę brutalną zbrodnię. Po latach śledztwa i kontrowersyjnego procesu w pierwszej instancji, gdzie Robert J. został skazany na dożywotnie więzienie, teraz jego sprawa jest ponownie analizowana przez Sąd Apelacyjny w Krakowie. Obrona zarzuca poważne błędy procesowe, podkreślając problemy z anonimowymi świadkami i brak możliwości bezpośredniego zadawania pytań, co mogło wpłynąć na obiektywność wyroku. Tymczasem prokuratura, reprezentowana przez prokuratora Piotra Krupińskiego, broni dotychczasowych ustaleń, argumentując kluczowymi dowodami, w tym wynikami badań wariografem. Rozprawa apelacyjna, która rozpoczęła się 17 kwietnia, może nie tylko zmienić losy oskarżonego, ale także rzucić nowe światło na jedną z najbardziej mrocznych i zagadkowych zbrodni w nowożytnej historii Polski.

  Written on czwartek, 18 kwiecień 2024 15:29
 • Nie żyje młody Ukrainiec w Krakowie
  Nie żyje młody Ukrainiec w Krakowie

  W niewyjaśnionych okolicznościach zakończyły się poszukiwania 25-letniego obywatela Ukrainy, który od kilku dni był poszukiwany w Krakowie. Tragiczny finał nastąpił, gdy jego ciało zostało odnalezione na terenie miasta. Policja, na podstawie wstępnych ustaleń, sugeruje możliwość samobójstwa, ale nadal prowadzi śledztwo, aby wyjaśnić wszystkie okoliczności zdarzenia. Informacja o zakończeniu poszukiwań wzbudziła wiele pytań wśród lokalnej społeczności oraz mediów, dążących do zrozumienia przyczyn tego dramatycznego wydarzenia.

  Written on środa, 17 kwiecień 2024 09:48
 • Skuteczna akcja strażaków. Pożar domu w Bolechowicach pod Krakowem szybko opanowany
  Skuteczna akcja strażaków. Pożar domu w Bolechowicach pod Krakowem szybko opanowany

  We wtorek, 16 kwietnia, mieszkańcy Bolechowic w gminie Zabierzów byli świadkami groźnego pożaru, który wybuchł w jednym z lokalnych domów jednorodzinnych. Dzięki szybkiej reakcji straży pożarnej, ogień został opanowany bez ofiar w ludziach.

  Written on wtorek, 16 kwiecień 2024 12:43
 • Kraków przyspiesza w kierunku zielonej przyszłości. Nowe stacje ładowania autobusów elektrycznych
  Kraków przyspiesza w kierunku zielonej przyszłości. Nowe stacje ładowania autobusów elektrycznych

  Kraków zdecydowanie zmierza ku zrównoważonemu rozwojowi miejskiego transportu. Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne (MPK) ogłosiło plany rozbudowy infrastruktury do ładowania autobusów elektrycznych, zakładając instalację nowych stacji szybkiego ładowania. To krok naprzód w realizacji ekologicznej strategii miasta, który ma poprawić efektywność komunikacji miejskiej i zredukować ślad węglowy.

  Written on poniedziałek, 15 kwiecień 2024 14:33