poniedziałek, 14 listopad 2022 12:16

Pomoc drogowa w obliczu awarii

Oceń ten artykuł
(1 Głos)
Pomoc Drogowa Piotrków Trybunalski Pomoc Drogowa Piotrków Trybunalski pixabay

Pomoc drogowa to forma ochrony, która pomoże Ci, gdy potrzebujesz pomocy.

 

Pierwszą rzeczą, jaką należy wiedzieć o pomocy drogowej, jest jej zakres. Pomoc drogowa zazwyczaj obejmuje holowanie, rozruch, wymianę przebitych opon i wyciąganie z rowu.

Pomaga również w dostarczaniu paliwa i rozruch akumulatora, jeśli nie można uruchomić samochodu lub jeśli akumulator się rozładował. Zakres obejmuje również pewne problemy mechaniczne, takie jak zepsute światła lub zepsuty pasek klinowy.

Inne rzeczy, takie jak wyciek płynów silnikowych lub przepalone uszczelki pod głowicą, to rzeczy, które wymagałyby bardziej rozległych napraw. Pomoc drogowa, mogłaby zapewnić Ci lawetę i transport do najbliższego warsztatu samochodowego.

Ile kosztuje pomoc drogowa?

Cena pomocy drogowej różni się w zależności od firmy i województwa. Zależy to również od rodzaju usługi, której potrzebujesz, a także odległości od Twojej lokalizacji do najbliższego obiektu.

Niektóre firmy oferują stawki za niektóre usługi, takie jak rozruch akumulatora i wymiana opon, podczas gdy inne pobierają opłaty za kilometr za holowanie i inne usługi. Najlepszym sposobem, aby dowiedzieć się, ile będzie kosztować Pomoc Drogowa Piotrków Trybunalski, jest skontaktowanie się z firmą lub sprawdzenie stawek w Internecie.

Co robić, gdy wpadniesz do rowu na poboczu

Pierwszą rzeczą, którą powinieneś zrobić, to upewnić się, że jesteś bezpieczny i nie grozi ci żadne niebezpieczeństwo. Jeśli istnieje bezpośrednie niebezpieczeństwo, należy jak najszybciej wydostać się z auta i oddalić od tego miejsca.

Jeśli nie ma bezpośredniego zagrożenia, weź głęboki oddech i oceń sytuację. Mogłeś wpaść do rowu na poboczu drogi. Jest wiele rzeczy, które możesz zrobić, gdy tak się stanie, więc przejrzyjmy je po kolei:

Jeśli jesteś w miejscu gdzie jest mały ruch, użyj telefonu, aby wezwać pomoc. Jeśli na zewnątrz jest ciemno, znajdź jakiś odblaskowy przedmiot, taki jak latarka lub reflektor, aby zasygnalizować innym kierowcom, że coś może być nie tak z twoim samochodem.

Jeśli żaden samochód nie nadjeżdża z żadnego kierunku, zacznij iść wzdłuż pobocza, aż zobaczysz samochód nadjeżdżający z dowolnego kierunku i pomachaj mu o pomoc.

Ważne jest, aby zachować spokój i nie wpadać w panikę. Najpierw musisz ocenić sytuację.

Jeśli nie możesz samodzielnie wydostać się z rowu, zadzwoń po pomoc drogową https://www.megahol.pl/ za pomocą telefonu lub poproś o pomoc kogoś w pobliżu. Pomoc drogowa posiada narzędzia do wyciągania samochodów z tego typu terenu.

Jak radzić sobie z awarią samochodu?

Pierwszym krokiem, jaki należy podjąć w przypadku awarii samochodu, jest ocena sytuacji. Czy bezpieczne jest przebywanie w Twoim samochodzie? Czy okolica wokół ciebie jest bezpieczna? Jeśli tak, to powinieneś zostać w samochodzie i wezwać pomoc. Jeśli nie, musisz jak najszybciej się stamtąd wydostać.

Po dokonaniu oceny sytuacji spróbuj włączyć światła awaryjne. To ostrzeże innych kierowców o problemie i powinni zachować większą ostrożność podczas przejeżdżania obok Ciebie. Informuje ich to o tym, że jesteś w sytuacji kryzysowej - mogą się zatrzymać i Ci pomóc. Jeśli to nie zadziała, spróbuj skorzystać z usług pomocy drogowej, przyjadą i na miejscu naprawią Twoje auto, lub odholują do warsztatu najbliższego!