poniedziałek, 03 październik 2022 10:22

Strona internetowa podstawą promocji firmy

Oceń ten artykuł
(0 głosów)
pixabay pixabay

Wiele z małych i średnich przedsiębiorstw szuka coraz to nowych sposobów na przyciągnięcie klientów. Uciążliwe ulotki czy wszędobylskie plakaty na słupach rzadko kiedy przykuwają uwagę potencjalnych klientów.

Coraz częściej wielkie korporacje jak i małe start-upy przenoszą dużą część swoich działań promocyjnych do internetu. A za ich podstawę uznaje się stworzenie dobrej strony internetowej.

Informacje to podstawa

Kiedy ktoś szuka informacji o naszym sklepie czy produktach, zwykle robi to za pośrednictwem internetu. Książki telefoniczne i katalogi papierowe odchodzą w zapomnienie. To strona internetowa naszej firmy jest głównym źródłem informacji o naszej ofercie. Musimy dobrze przygotować opis tego czym się zajmujemy i oferujemy. Pozwoli to potencjalnym klientom zapoznać się z naszą działalnością. Jeśli prowadzimy sklep internetowy to każdy produkt powinien być opatrzony zdjęciem, a wskazana jest nawet fotografia produktowa 360 stopniowa. Jest to najnowszy sposób prezentowania produktu klientowi, dzięki temu może on obejrzeć go z każdej możliwej strony poprzez dowolne obracanie pod wybranym przez siebie kątem. Dzięki temu kupujący nie musi się bać o zaskoczenie wyglądem produktu po jego zakupie, co zwiększa szanse na zakup.

Intuicyjność też się przyda

Jednak same informacje to nie wszystko. Nawet strona o najbardziej profesjonalnych informacjach i świetnym przedstawieniu produktów poniesie klęskę jeśli odwiedzający nie będzie mógł się w niej odnaleźć. Dlatego zadbajmy o to, żeby strona nie była chaotyczna a raczej prosta w obsłudze. Ważne żeby była podzielona na odpowiednie działy, a kiedy będzie ich za dużo to możemy dodatkowo opatrzyć stronę w mapę serwisu. Pomoże ona w odkrywaniu kolejnych działów i ułatwi odnajdywanie pożądanych informacji. Jeśli nie jesteśmy pewni w jaki sposób umilić życie odwiedzającym naszą stronę wiele firm oferuje pomoc w tym zakresie. Ich usługi polegają zwykle na eye-trackingu bądź zwyczajnym doradztwie i mogą pomóc nam w poprawianiu intuicyjności strony.

 Jak już nasza strona będzie dopracowana w każdym calu to pozostaje nam obserwowanie powstającego na niej ruchu. Warto zbierać na ten temat informacje aby wiedzieć czy wszystko działa tak jak zakładaliśmy i czy rzeczywiście ma to pozytywny wpływ na nasze zyski. Jeśli jednak ruch na stronie jest zbyt mały to możemy zawsze dołączyć do strony, obsługę innych kanałów promocji w internecie takich jak chociażby media społecznościowe.

 • Pomoc drogowa w obliczu awarii
  Pomoc drogowa w obliczu awarii

  Pomoc drogowa to forma ochrony, która pomoże Ci, gdy potrzebujesz pomocy.

  Written on poniedziałek, 14 listopad 2022 12:16
 • Chcesz zostać zauważonym?
  Chcesz zostać zauważonym?

  Bilbordy, podświetlane banery, czy kasetony reklamowe znacznych rozmiarów to standard w branży sprzedaży. Niemniej jednak, bilbord bilbordowi nierówny. Liczy się nie tylko projekt reklamy: atrakcyjny, kontrowersyjny, wzbudzający emocje.

  Written on poniedziałek, 03 październik 2022 10:32
 • Nowoczesne rozwiązania w biznesie
  Nowoczesne rozwiązania w biznesie

  Powszechna informatyzacja i komputeryzacja ogarnęła wszystkie dziedziny życia. Wykorzystując komputery szukamy pracy, mieszkania i kredytu, robimy zakupy, umawiamy się na wizytę do lekarza oraz wysyłamy pisma do urzędów. Technologie coraz śmielej wkraczają też w przestrzeń zawodową firm, instytucji i stowarzyszeń.

  Written on poniedziałek, 03 październik 2022 10:29
 • Zarządzanie firmą jeszcze nigdy nie było tak łatwe
  Zarządzanie firmą jeszcze nigdy nie było tak łatwe

  Prowadzenie firmy wymaga teoretycznego przygotowania i wielu lat praktyk. Jest to zajęcie skomplikowane i odpowiedzialne, dlatego nie powinno opierać się na zawodnej intuicji. Szybko zmieniające się warunki mogą wymagać podejmowania szybkich lecz jednocześnie przemyślanych i świadomych decyzji.

  Written on poniedziałek, 03 październik 2022 10:27
 • Ubezpieczenia majątkowe
  Ubezpieczenia majątkowe

  Zabezpieczyć możemy niemal wszystko- zaczynając od mieszkania, domu, pojazdów, poprzez wyposażenie domu, magazyny, statki, a kończąc na odpowiedzialności oraz życiu i zdrowiu ludzkim. Taki ogrom ubezpieczeń zmusza do dokonania ich podziału na dwa rodzaje: majątkowe oraz osobowe. Taki podział wydaje się być jak najbardziej słuszny i użyteczny.

  Written on poniedziałek, 03 październik 2022 10:25