poniedziałek, 03 październik 2022 10:22

Strona internetowa podstawą promocji firmy

Oceń ten artykuł
(0 głosów)
pixabay pixabay

Wiele z małych i średnich przedsiębiorstw szuka coraz to nowych sposobów na przyciągnięcie klientów. Uciążliwe ulotki czy wszędobylskie plakaty na słupach rzadko kiedy przykuwają uwagę potencjalnych klientów.

Coraz częściej wielkie korporacje jak i małe start-upy przenoszą dużą część swoich działań promocyjnych do internetu. A za ich podstawę uznaje się stworzenie dobrej strony internetowej.

Informacje to podstawa

Kiedy ktoś szuka informacji o naszym sklepie czy produktach, zwykle robi to za pośrednictwem internetu. Książki telefoniczne i katalogi papierowe odchodzą w zapomnienie. To strona internetowa naszej firmy jest głównym źródłem informacji o naszej ofercie. Musimy dobrze przygotować opis tego czym się zajmujemy i oferujemy. Pozwoli to potencjalnym klientom zapoznać się z naszą działalnością. Jeśli prowadzimy sklep internetowy to każdy produkt powinien być opatrzony zdjęciem, a wskazana jest nawet fotografia produktowa 360 stopniowa. Jest to najnowszy sposób prezentowania produktu klientowi, dzięki temu może on obejrzeć go z każdej możliwej strony poprzez dowolne obracanie pod wybranym przez siebie kątem. Dzięki temu kupujący nie musi się bać o zaskoczenie wyglądem produktu po jego zakupie, co zwiększa szanse na zakup.

Intuicyjność też się przyda

Jednak same informacje to nie wszystko. Nawet strona o najbardziej profesjonalnych informacjach i świetnym przedstawieniu produktów poniesie klęskę jeśli odwiedzający nie będzie mógł się w niej odnaleźć. Dlatego zadbajmy o to, żeby strona nie była chaotyczna a raczej prosta w obsłudze. Ważne żeby była podzielona na odpowiednie działy, a kiedy będzie ich za dużo to możemy dodatkowo opatrzyć stronę w mapę serwisu. Pomoże ona w odkrywaniu kolejnych działów i ułatwi odnajdywanie pożądanych informacji. Jeśli nie jesteśmy pewni w jaki sposób umilić życie odwiedzającym naszą stronę wiele firm oferuje pomoc w tym zakresie. Ich usługi polegają zwykle na eye-trackingu bądź zwyczajnym doradztwie i mogą pomóc nam w poprawianiu intuicyjności strony.

 Jak już nasza strona będzie dopracowana w każdym calu to pozostaje nam obserwowanie powstającego na niej ruchu. Warto zbierać na ten temat informacje aby wiedzieć czy wszystko działa tak jak zakładaliśmy i czy rzeczywiście ma to pozytywny wpływ na nasze zyski. Jeśli jednak ruch na stronie jest zbyt mały to możemy zawsze dołączyć do strony, obsługę innych kanałów promocji w internecie takich jak chociażby media społecznościowe.

 • Jakie są największe banki w Afryce?
  Jakie są największe banki w Afryce?

  Afryka to kontynent o zróżnicowanej gospodarce i infrastrukturze finansowej. Jednak w ciągu ostatnich lat banki w Afryce zaczęły odgrywać coraz większą rolę w globalnym systemie finansowym. W tym artykule przyjrzymy się największym bankom w Afryce i ich roli w rozwoju gospodarczym kontynentu.

  Written on piątek, 31 marzec 2023 06:26
 • Poznaj triki sprzedawców. Zapachami zachęcają do większych zakupów
  Poznaj triki sprzedawców. Zapachami zachęcają do większych zakupów

  Aromat ogórka powoduje, że przestrzeń wydaje nam się większa. Natomiast czekolada, cynamon, chleb, wanilia i karmel wprowadzają przyjemną, niemal domową atmosferę, zachęcają do większych zakupów. Jakie jeszcze triki stosują sprzedawcy?

  Written on środa, 29 marzec 2023 15:20
 • Jakie materiały reklamowe możesz zamówić w agencji?
  Jakie materiały reklamowe możesz zamówić w agencji?

  Na rynku istnieje bardzo dużo agencji reklamowych, które posiadają szeroką ofertę różnych form promocji firmy. Może to być reklama zewnętrzna, kampania w internecie lub w prasie czy w radiu. Co tak naprawdę może przygotować agencja reklamowa?

  Written on środa, 29 marzec 2023 15:10
 • Materac kieszeniowy oparty na wygodnej sprężynie
  Materac kieszeniowy oparty na wygodnej sprężynie

  Przyglądając się budowie materaca można zauważyć, że poza samą powierzchnią różnią się między sobą rodzajem rdzenia. Nie każdy materac oparty jest o konstrukcję sprężynową. Materac może być na bazie pianki czyli bez sprężyn, może być na bazie lateksu czyli nadal bez sprężyn a jednak odznaczający się wysoką trwałością i komfortem użytkowania a także może być na rdzeniu sprężynowym.

  Written on piątek, 24 marzec 2023 14:02
 • Zalety elektrycznych samochodów
  Zalety elektrycznych samochodów

  Samochody elektryczne stają się coraz bardziej popularne ze względu na ich liczne zalety w porównaniu z samochodami tradycyjnymi. Są czystszą formą transportu, mają niższe koszty eksploatacji i mają mniej ruchomych części, co ułatwia ich konserwację. Samochody elektryczne są również bez emisyjne, dzięki czemu pomagają zmniejszyć zanieczyszczenie powietrza i przeciwdziałać zmianom klimatycznym. Ponadto pojazdy elektryczne mogą być zasilane odnawialnymi źródłami energii, takimi jak energia słoneczna i wiatrowa, co dodatkowo zwiększa ich korzyści dla środowiska. Stare auta należy oddać na złom, lub skup aut Gdańsk.

  Written on czwartek, 23 marzec 2023 13:48