środa, 26 czerwiec 2024 07:43

Mieszkaniec Miechowa odkrył amunicję w słoikach

Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Zaskakujące znalezisko w w ogrodzie Zaskakujące znalezisko w w ogrodzie Zdjęcie redakcyjne

Podczas prac porządkowych w swoim ogrodzie, mieszkaniec powiatu miechowskiego natrafił na nieoczekiwane znalezisko – dwa słoiki wypełnione amunicją. Odkrycie to miało miejsce w sobotę, a policja została o nim powiadomiona wkrótce po zdarzeniu.

Czego się dowiesz:

  • Co znalazł mieszkaniec powiatu miechowskiego w swoim ogrodzie?
  • Ile amunicji zostało zabezpieczone przez policję?
  • Jakie procedury bezpieczeństwa przypomina policja przy znalezieniu amunicji?
  • Kto potwierdził zawartość słoików znalezionych w ogrodzie?
  • Jakie działania podjął mieszkaniec po odkryciu amunicji?

Szczegóły odkrycia

Zdarzenie rozegrało się, gdy mężczyzna postanowił uporządkować działkę. "Podczas uprzątania swojej działki, zauważył wystający worek na śmieci. Postanowił sprawdzić jego zawartość. Okazało się, że we wnętrzu worka znajdowały się dwa szklane słoiki z amunicją" – informuje policyjny komunikat. W sumie z słoików wyjęto 362 sztuki amunicji różnego kalibru.

"Podczas uprzątania swojej działki, zauważył wystający worek na śmieci. Postanowił sprawdzić jego zawartość. Okazało się, że we wnętrzu worka znajdowały się dwa szklane słoiki z amunicją" – komunikat policji

Reakcja i procedury bezpieczeństwa

Natychmiast po odkryciu, właściciel działki powiadomił lokalne służby. Na miejsce przybył patrol policji wraz z technikiem kryminalistyki, który potwierdził zawartość słoików i zabezpieczył amunicję. Policja przypomina o konieczności zachowania ostrożności w przypadku znajdowania amunicji: "Przede wszystkim nie należy dotykać takich przedmiotów czy też przemieszczać. O ich znalezieniu należy powiadomić najbliższą jednostkę Policji, a miejsce znalezienia należy w sposób wyraźny oznaczyć, zabezpieczyć przed dostępem osób postronnych".

Znalezienie amunicji w ogrodzie stanowi przypomnienie o możliwościach ukrycia przedmiotów niebezpiecznych w najmniej spodziewanych miejscach. Dzięki odpowiedzialnej reakcji mieszkańca i szybkiej interwencji policji, potencjalne niebezpieczeństwo zostało zażegnane.

źródło: tvn24.pl