czwartek, 06 czerwiec 2024 16:17

Policja przejęła 8,5 mln nielegalnych papierosów w Krakowie

Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Policja przejęła 8,5 mln papierosów w Krakowie Policja przejęła 8,5 mln papierosów w Krakowie Zdjęcie redakcyjne

Policja w Krakowie zatrzymała cztery osoby podejrzane o przechowywanie i rozprowadzanie nielegalnych papierosów o wartości przekraczającej 11 mln zł. Funkcjonariusze przejęli 8,5 mln sztuk papierosów bez polskich znaków akcyzy.

Czego się dowiesz:

  • Jakie działania podjęła policja w Krakowie przeciwko nielegalnemu handlowi papierosami?
  • Co było ukryte w zabezpieczonym ładunku?
  • Kim okazał się być mózg operacji przemytu papierosów?
  • Jakie zarzuty usłyszeli główni podejrzani?
  • W jakim kierunku zmierza dalsze śledztwo w sprawie nielegalnych papierosów?

Skuteczna operacja policji

Policjanci z Małopolski, na podstawie zgromadzonych informacji, przeprowadzili skuteczną operację w jednym z podkrakowskich magazynów. Podczas akcji, w której zatrzymano trzech mężczyzn i jedną kobietę, przejęto ładunek nielegalnych papierosów ukrytych w opakowaniach przypominających drewno kominkowe. "Ze zgromadzonych informacji wynikało, że towar został wyprodukowany w nielegalnej fabryce, a jego hurtowa ilość świadczy o tym, że miał on być wprowadzony na rynek w dużej skali" – poinformowała małopolska policja.

"Ze zgromadzonych informacji wynikało, że towar został wyprodukowany w nielegalnej fabryce, a jego hurtowa ilość świadczy o tym, że miał on być wprowadzony na rynek w dużej skali" – małopolska policja.

Zabezpieczenie i konsekwencje

Policjanci zabezpieczyli cały towar, który przewieziono do magazynów Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie, wymagając do tego celu użycia samochodu ciężarowego. Dodatkowo na jednym z krakowskich parkingów odnaleziono kolejny samochód dostawczy, wypełniony nielegalnymi papierosami. Wśród zatrzymanych kluczową postacią okazał się być 41-letni mieszkaniec Małopolski, uznany za mózg operacji. Jemu i jego 48-letniemu wspólnikowi postawiono zarzuty z Kodeksu karno-skarbowego dotyczące przechowywania wyrobów akcyzowych bez polskich znaków akcyzy.

"Z uwagi na tak dużą ilość kontrabandy przewiezienie towaru do magazynów Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie wymagało użycia samochodu ciężarowego" – biuro prasowe policji.

źródlo: TVP Kraków

Dalsze śledztwo

Sprawa jest nadal w toku. Policjanci pod nadzorem prokuratury badają pochodzenie przemyconych papierosów i starają się ustalić kto miał być ich odbiorcą. Kobieta i kierowca tira, którzy również zostali zatrzymani, zostali zwolnieni z aresztu. Decyzją sądu, główni podejrzani zostali tymczasowo aresztowani.