piątek, 05 kwiecień 2024 12:13

Wiosenne porządki na ulicach Krakowa

Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Straż miejska porządkuje Kraków Straż miejska porządkuje Kraków fot: pixabay

Straż Miejska Krakowa rozpoczęła wiosenne porządki na ulicach miasta, skupiając się na usuwaniu zdezelowanych wraków samochodów, które zajmują cenne miejsca postojowe.

 

Coraz więcej usuniętych wraków

Z danych straży miejskiej wynika, że z roku na rok liczba usuwanych z ulic zdezelowanych aut wzrasta. W 2020 roku usunięto 1019 pojazdów, w 2021 roku już 1154, a w 2022 roku liczba ta sięgnęła 1310. To świadczy o rosnącym problemie z nieużytkowanymi samochodami, które zajmują miejsca postojowe i utrudniają przemieszczanie się w mieście.

Dostosowanie działań do zagrożeń

Strażnicy miejscy podkreślają, że usuwanie pojazdów z dróg wewnętrznych następuje tylko wtedy, gdy stanowią one zagrożenie dla bezpieczeństwa ludzi, np. posiadają ostre elementy wystające na zewnątrz, rozbite szyby itp. W przypadku, gdy nie ma takiego zagrożenia, strażnicy podejmują rozmowy z właścicielami tych samochodów, starając się znaleźć rozwiązanie korzystne dla obu stron.


Wiosenne porządki straży miejskiej w Krakowie to nie tylko usuwanie zdezelowanych aut z ulic, ale także próba ograniczenia problemu związanego z nieużywanymi pojazdami. Właściciele aut powinni pamiętać o obowiązku dbania o porządek na drogach oraz o możliwości recyklingu nieużywanych samochodów, co przyczyniłoby się do poprawy stanu ulic i wygody poruszania się po mieście.