poniedziałek, 18 listopad 2024 13:08

Zatrzymania w Krakowie za nielegalny pobyt

Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Nielegalne pobyty w Krakowie Nielegalne pobyty w Krakowie Fot: pixabay

Na lotnisku w Krakowie zatrzymano dwie osoby przebywające w Polsce nielegalnie. Obywatelka USA i obywatel Zimbabwe naruszyli przepisy dotyczące pobytu w strefie Schengen.

Spis treści:

Zatrzymanie Amerykanki

Funkcjonariusze Straży Granicznej zatrzymali 62-letnią obywatelkę USA podczas kontroli na krakowskim lotnisku. Kobieta przebywała nielegalnie na terytorium Polski przez 2509 dni. Przybyła do Europy w lipcu 2017 roku. W tym czasie jedynie kilkukrotnie wyjeżdżała na kilka dni na Słowację.

Komendant Placówki SG w Krakowie-Balicach wydał wobec Amerykanki decyzję, w której określił czas dobrowolnego opuszczenia kraju na 30 dni oraz 3 lata zakazu wjazdu do państw strefy Schengen.- Straż Graniczna

Komendant Placówki Straży Granicznej w Krakowie-Balicach wydał decyzję nakazującą jej opuszczenie Polski w ciągu 30 dni. Nałożono na nią również 3-letni zakaz wjazdu do strefy Schengen.

Sprawa obywatela Zimbabwe

25-letni obywatel Zimbabwe również został zatrzymany na krakowskim lotnisku. Mężczyzna przebywał w Polsce nielegalnie przez 458 dni. Wjechał na teren strefy Schengen we wrześniu 2022 roku przez lotnisko w Warszawie, ale nie dokonał legalizacji swojego pobytu.

  • Decyzja Komendanta Placówki SG nakłada na niego obowiązek opuszczenia Polski.
  • Obywatel Zimbabwe nie będzie mógł wrócić do strefy Schengen przez 6 miesięcy.

Na podstawie decyzji Komendanta Placówki SG w Krakowie po opuszczeniu Polski obywatel Zimbabwe nie wjedzie do strefy Schengen przez 6 miesięcy.

Działania Straży Granicznej

Zatrzymania są efektem systematycznych kontroli legalności pobytu cudzoziemców prowadzonych przez Straż Graniczną. Takie działania mają na celu zapobieganie długotrwałemu naruszaniu przepisów dotyczących pobytu w Polsce i strefie Schengen. Funkcjonariusze zapowiadają kontynuację kontroli w innych miejscach. Przestrzeganie przepisów imigracyjnych jest kluczowe dla zapewnienia bezpieczeństwa i porządku w regionie.

źródło: Love Kraków