poniedziałek, 06 maj 2024 14:14

Żonkilowy tramwaj w Krakowie

Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Å»onkilowy tramwaj w Krakowie Żonkilowy tramwaj w Krakowie fot: pixabay

Żonkilowy Tramwaj to inicjatywa Hospicjum św. Łazarza, która każdego roku przyciąga uwagę mieszkańców Krakowa. W dniach 7-9 maja tramwaj linii nr 8 stanie się miejscem szczególnej akcji zbierania funduszy na rzecz osób terminalnie chorych, będącej częścią ogólnopolskiej kampanii „Pola Nadziei”.

Czego się dowiesz:

  • Co to jest Żonkilowy Tramwaj i jaki ma cel?
  • Jakie wydarzenia obejmuje kampania „Pola Nadziei”?
  • Jaką trasę przejedzie Żonkilowy Tramwaj i jakie są zasady uczestnictwa w kweście?
  • Jakie są możliwości wsparcia Hospicjum św. Łazarza w ramach „Pól Nadziei”?
  • Kiedy kończy się kampania „Pola Nadziei” i gdzie można znaleźć więcej informacji o sposobach wsparcia?

Znaczenie akcji „Pola Nadziei”

27. edycja „Pól Nadziei” to największa w Polsce inicjatywa zbierania środków na opiekę hospicyjną, która trwa od 10 marca. Pod hasłem „Pola Nadziei kwitną wokół nas” odbywają się różnorodne wydarzenia – od koncertów po konkursy i prelekcje. „Akcja tworzy przestrzeń do spotkania nieuleczalnie chorych z tymi, którzy chcą ofiarować im pomoc” – podkreśla Renata Połomska, koordynatorka akcji.

Akcja tworzy przestrzeń do spotkania nieuleczalnie chorych z tymi, którzy chcą ofiarować im pomoc" - Renata Połomska, koordynatorka akcji „Pola Nadziei”.

Trasa i działania żonkilowego tramwaju

Tramwaj, w którym wolontariusze będą kwestować, przemierzy trasę z Borku Fałęckiego do Bronowic Małych, oferując pasażerom broszki w kształcie żonkila w zamian za dobrowolne datki. Kwesta odbędzie się w godzinach od 8:00 do 16:00. „To ważne, aby pamiętać, że złożenie datku nie zwalnia z obowiązku posiadania biletu” – przypomina organizacja.

"To ważne, aby pamiętać, że złożenie datku nie zwalnia z obowiązku posiadania biletu" - przypomina organizacja.

Inicjatywa „Pola Nadziei” zakończy się 28 maja, lecz każdy ma szansę przyczynić się do tej szlachetnej sprawy przez cały okres trwania akcji. Możliwości wsparcia są liczne, od udziału w tramwajowej kweście, przez artystyczne plenery, aż po bezpośrednie donacje na konto hospicjum. Więcej informacji o sposobach wsparcia można znaleźć na oficjalnej stronie Hospicjum św. Łazarza

źródło: GAzeta Krakowska