piątek, 24 marzec 2023 14:02

Materac kieszeniowy oparty na wygodnej sprężynie

Oceń ten artykuł
(1 Głos)
materac kieszeniowy materac kieszeniowy pixabay

Przyglądając się budowie materaca można zauważyć, że poza samą powierzchnią różnią się między sobą rodzajem rdzenia. Nie każdy materac oparty jest o konstrukcję sprężynową. Materac może być na bazie pianki czyli bez sprężyn, może być na bazie lateksu czyli nadal bez sprężyn a jednak odznaczający się wysoką trwałością i komfortem użytkowania a także może być na rdzeniu sprężynowym.

Sprężyny mogą być w wersji bonelowej czyli starszej generacji sprężyn szerokich, sztywno ze sobą łączonych albo w dyskretniejszej konstrukcji czyli tzw. pockecie. Myśląc o dyskrecji tejże konstrukcji mam na myśli jego cichą pracę.

Skąd nazwa pocket i co oznacza?

Pocket to nic innego jak zapożyczenie z języka angielskiego i oznacza kieszeń. Każda sprężyna w konstrukcji materaca kieszeniowego zapakowana jest właśnie w osobną kieszeń czyli sprężyny nie są ze sobą sztywno łączone. Dzięki temu, że nie ma tutaj sztywnego, metalowego połączenia sprężyny nie obcierają o sobie przy każdym ruchu ciała jak w wersji bonelowej i tym samym nie słychać pracy materaca. Dodatkowo konstrukcja taka pracuje punktowa czyli nie cały materac reaguje na nacisk a miejsca temu naciskowi poddane. Nazwa pocket to ogólna nazwa dla tej konstrukcji jednak sama konstrukcja występuje w kilku wariantach. Dostępne są wersję niskie, wysokie i z podwójną ilością sprężyn a każda cechuje się trochę inną intensywnością pracy. Przykładowo wersja z podwójną ilością sprężyn jest najmocniejsza, odznacza się największą sztywnością czyli cały materac jest mocno stabilny, mało uginający się. Alternatywnie wersja max oznacza użycie długich sprężyn co z kolei sprawia, ze cały materac zyskuje na sprężystości i daje ogólne odczucia większej miękkości.

Różne rodzaje sprężyn kieszeniowych

Poza wersją multipocket czyli tą najmocniejszą oraz wersją max czyli tą najwyższą pocket występuje jeszcze w wersji rzecz jasna klasycznej oraz tzw. mini gdzie sprężyny są niższe w stosunku do wersji klasycznej a tym samym cały materac ma niski stan co przydaje się do wyposażenia łóżek piętrowych, do szuflad czy w podobnym celu. Jak widać ta sama konstrukcja w różnych wariantach może albo podbić ogólną twardość materaca kieszeniowego albo wpłynąć na jego wyższą odczuwalną miękkość właśnie. Jeśli nadal potrzebujesz porady w kwestii odpowiedniego doboru konstrukcji czy modelu zachęcamy do kontaktu bezpośrednio z konsultantem sklepu poprzez www.kaszmirowysen.pl. Form kontaktu jest kilka do wyboru, od zamówienia rozmowy telefonicznej po wiadomość mailową zatem każdy może skorzystać z takiej formy, który jest dla niego najwygodniejsza.

 • Zawody przyszłości – lista najbardziej poszukiwanych ekspertów przez pracodawców w Polsce
  Zawody przyszłości – lista najbardziej poszukiwanych ekspertów przez pracodawców w Polsce

  Finanse i rachunkowość, automatyzacja produkcji i nowoczesne technologie to tylko niektóre obszary, w których współcześnie brakuje specjalistów. Jeśli dopiero zastanawiasz się nad tym, jaką ścieżkę edukacji wybrać w drodze po pewny zawód albo planujesz przebranżowienie, pamiętaj, że współcześnie sytuacja na rynku pracy dynamicznie się zmienia. Jakie zawody w 2023 roku można uznać za zawody przyszłości?

  Written on wtorek, 25 kwiecień 2023 11:11
 • Proces produkcji cementu: opis, technologie, wyzwania i trendy
  Proces produkcji cementu: opis, technologie, wyzwania i trendy

  Cement to materiał budowlany, który odgrywa kluczową rolę w wielu dziedzinach, od budownictwa po produkcję energii. Proces produkcji cementu jest złożony i wymaga wykorzystania zaawansowanych technologii, aby zapewnić wysoką jakość i wydajność. W tym artykule omówimy proces produkcji cementu, technologie wykorzystywane w tym procesie, wyzwania, przed którymi stoi przemysł cementowy, oraz trendy w tej branży.

  Written on czwartek, 20 kwiecień 2023 09:27
 • Jakie są największe banki w Afryce?
  Jakie są największe banki w Afryce?

  Afryka to kontynent o zróżnicowanej gospodarce i infrastrukturze finansowej. Jednak w ciągu ostatnich lat banki w Afryce zaczęły odgrywać coraz większą rolę w globalnym systemie finansowym. W tym artykule przyjrzymy się największym bankom w Afryce i ich roli w rozwoju gospodarczym kontynentu.

  Written on niedziela, 02 kwiecień 2023 16:26
 • Poznaj triki sprzedawców. Zapachami zachęcają do większych zakupów
  Poznaj triki sprzedawców. Zapachami zachęcają do większych zakupów

  Aromat ogórka powoduje, że przestrzeń wydaje nam się większa. Natomiast czekolada, cynamon, chleb, wanilia i karmel wprowadzają przyjemną, niemal domową atmosferę, zachęcają do większych zakupów. Jakie jeszcze triki stosują sprzedawcy?

  Written on środa, 29 marzec 2023 15:20
 • Jakie materiały reklamowe możesz zamówić w agencji?
  Jakie materiały reklamowe możesz zamówić w agencji?

  Na rynku istnieje bardzo dużo agencji reklamowych, które posiadają szeroką ofertę różnych form promocji firmy. Może to być reklama zewnętrzna, kampania w internecie lub w prasie czy w radiu. Co tak naprawdę może przygotować agencja reklamowa?

  Written on środa, 29 marzec 2023 15:10