poniedziałek, 12 grudzień 2022 07:00

Poradnik przed ślubny, czyli jak ukoić organizacyjny stres

Oceń ten artykuł
(1 Głos)
Poradnik dla Pary Młodej Poradnik dla Pary Młodej pixabay

Organizując uroczystość ślubną oraz wesele, młodzi w pewnej chwili spotkają się pewnymi niepewnościami organizacyjnymi, które mogą skutecznie zamienić radość w uczucie niepewności i stresu.

Wtedy poszukują rozwiązań i pomocy u osób bliskich. Niestety nie zawsze rodzice czy przyjaciele potrafią w sposób profesjonalny podejść do tematu. Blokuje ich brak wiedzy i doświadczenia w takich kwestiach. Nie każdego też stać na zatrudnienie wedding plannerów. Co robić w takiej sytuacji, aby przejść przez całość przygotowań bez strachu i lęku o efekt ostateczny?

Najlepsze źródło wiedzy

Okazuje się, że rozwiązanie jest „na wyciągnięcie ręki”. Coraz częściej w internecie można napotkać na informacje i porady dotyczące organizacji ślubu oraz wesela.  Poradnik dla Pary Młodej można nabyć zarówno w formie książkowej, jak i formie online. Bardzo często takie pozycje tworzone są przez osoby profesjonalnie organizujące uroczystości, ale także przez wieloletnich, doświadczonych fotografów. To te osoby dostarczają narzeczonym najbardziej rzetelnych i aktualnych informacji na temat trendów. W takich przewodnikach można napotkać informację o tym, jak zaplanować ślub od A do Z. Taka spisana wiedza, pozwala także uniknąć często powtarzanych błędów, które mogą mieć wpływ na samopoczucie młodej pary.

Co zawiera poradnik dla młodej pary?

Mówiąc najściślej dobry przewodnik powinien łączyć w sobie informację dotyczące całości przygotowań ślubnych. Od pierwszych wyborów, aż do dopieszczania szczegółów. Po pierwsze poradniki wspomagają młodą parę przy wyborze sali weselnej. Niby nic trudnego, jednak okazuje się, że czasem szczegóły są bardzo istotne. Przykładowo kwestia klimatyzacji w lokalu- czy jest dostatecznie skuteczna, aby podczas gorących letnich dni nasi goście nie czuli dyskomfortu z racji temperatury. Czy menu i proponowane dania są warte swojej ceny, która została ustalona przez właściciela restauracji, hotelu bądź sali weselnej? Jak wygląda kwestia zagwarantowania prywatność, podczas gdy hotel organizuje tego dnia kilka imprez? Okazuje się, że takie „małe sprawy” mogą zaważyć na całkowitym efekcie oraz samopoczuciu gości, oraz pary młodej.

Rzetelny poradnik ślubny powinien także wskazywać jak dobrać makijaż, suknię ślubną oraz garnitur. Jakie fasony, kroje pasują do naszej sylwetki oraz tematu przewodniego wesela (o ile na taki się decydujemy).

Warto zwrócić uwagę na kwestie radzeni sobie ze stresem podczas ceremonii. Okazuje się, że nasza mimika, gesty mogą sposób widoczny okazywać zdenerwowanie. W dobrym przewodniku uzyskamy informację jak kamuflować stres, jak sobie z nim radzić.

W końcu, a to może okazać się najważniejsze- poradniki podpowiadają na co zwrócić uwagę przy wyborze fotografa oraz kamerzysty. W końcu od tych osób zależy czy będziemy patrzeć na pamiątkowe zdjęcia z czułością sentymentem. Jeśli będziemy niezadowoleni z wyników ich pracy, to niestety pamiątkowe zdjęcia możemy w przyszłości traktować jako kosztowne i nietrafione przedsięwzięcie.