czwartek, 13 czerwiec 2024 16:07

Dorota Ignatjew powołana na dyrektorkę Narodowego Starego Teatru w Krakowie

Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Nowa Dyrektor Teatru w Krakoqie Nowa Dyrektor Teatru w Krakoqie fot: pixabay

Dorota Ignatjew została oficjalnie mianowana dyrektorką Narodowego Starego Teatru im. Heleny Modrzejewskiej w Krakowie. Uroczystość wręczenia nominacji odbyła się 13 czerwca, a jej kadencja rozpocznie się 1 września 2024 roku.

Czego się dowiesz:

  • Kto został nowym dyrektorem Narodowego Starego Teatru w Krakowie?
  • Jakie doświadczenie zawodowe posiada Dorota Ignatjew?
  • Jakie są główne osiągnięcia Doroty Ignatjew w branży teatralnej?
  • Kiedy rozpocznie się kadencja Doroty Ignatjew jako dyrektorki Starego Teatru w Krakowie?
  • Kto będzie współpracować z Dorotą Ignatjew na stanowisku dyrektora artystycznego?

Bogata kariera Doroty Ignatjew

Dorota Ignatjew, do 31 sierpnia 2024 roku dyrektorka Teatru Nowego w Łodzi, ma za sobą bogate doświadczenie zarządcze i artystyczne. W latach 2016-2020 pełniła funkcję dyrektorki naczelną i artystyczną w Teatrze im. Juliusza Osterwy w Lublinie, gdzie przyczyniła się do wzrostu renomy tej instytucji. Jej kadencja w Lublinie była okresem, gdy teatr zyskał uznanie na licznych festiwalach oraz w rankingach teatralnych. Wcześniej, w latach 2011-2016, jako zastępca dyrektora do spraw artystycznych Teatru Zagłębia w Sosnowcu, współtworzyła wiele nagradzanych spektakli.

Kompetencje i osiągnięcia

Dorota Ignatjew jest absolwentką Wydziałów Aktorskiego i Lalkarskiego Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej w Krakowie oraz Studiów Podyplomowych Zarządzania Kulturą na Uniwersytecie Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie. Jej kariera obejmuje współpracę z wybitnymi reżyserami i artystami, a także samodzielną pracę reżyserską. Debiutowała jako reżyserka w 2006 roku na festiwalu Warszawa Singera, a jej spektakle były prezentowane na licznych scenach w Polsce.

Nowa rola Doroty Ignatjew w Narodowym Starym Teatrze w Krakowie to kolejny krok w jej imponującej karierze. Teatr, który już wkrótce będzie pod jej zarządem, zyska na doświadczeniu i wizji artystycznej nowej dyrektorki. Wspólnie z Jakubem Skrzywankiem, który obejmie stanowisko dyrektora artystycznego, będą kształtować przyszłość jednej z najważniejszych scen teatralnych w Polsce.

źródlo: Gazeta KRakowska