piątek, 12 kwiecień 2024 16:21

Heroiczna akcja ratunkowa po zderzeniu trzech pojazdów w Brończycach pod Krakowem

Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Wypadek pod Krakowem Wypadek pod Krakowem fot: pixabay

W Brończycach, niedaleko Krakowa, doszło do poważnego wypadku drogowego z udziałem trzech pojazdów. W wyniku zderzenia dwóch samochodów dostawczych i jednego osobowego, dwie osoby zostały ranne i potrzebowały natychmiastowej pomocy medycznej. Akcja ratunkowa na miejscu wypadku wymagała zaangażowania specjalistycznego sprzętu oraz wsparcia z powietrza.

 

Czego się dowiesz

  • Gdzie doszło do czołowego zderzenia trzech pojazdów?
  • Jakie działania podjęły służby ratunkowe na miejscu wypadku?
  • Kto informuje o szczegółach wypadku i jakie są wstępne przyczyny zdarzenia?
  • Ile osób zostało rannych i jakie podjęto działania wobec poszkodowanych?
  • Jaka droga została zablokowana w wyniku wypadku i ile zastępów straży pożarnej pracowało na miejscu?

Intensywna akcja ratunkowa

Informacje o zdarzeniu dotarły do służb ratunkowych krótko po godzinie 12. "Na miejscu trwa akcja służb ratunkowych. Lądował też śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego" – relacjonuje Patrol 998 Małopolska. Mł. kpt. Hubert Ciepły, rzecznik prasowy Małopolskiego Komendanta Wojewódzkiego PSP, szczegółowo opisuje sytuację: "Zderzyły się trzy samochody. Dwa dostawcze i jeden osobowy. Dwie osoby były uwięzione w pojazdach, jedna została przekazana ratownikom medycznym, drugą zabrał helikopter. Droga 775 została zablokowana, a na miejscu działają dwie załogi LPR i 7 zastępów straży pożarnej".

"Na miejscu trwa akcja służb ratunkowych. Lądował też śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego" – Patrol 998 Małopolska na Facebooku

Dochodzenie w toku

Kom. Justyna Fil z Komendy Powiatowej Policji w Krakowie podkreśla, że przyczyny wypadku są obecnie przedmiotem śledztwa: "Na miejscu trwają czynności, jeden z pojazdów z nieznanych przyczyn zjechał na przeciwległy pas i doszło do zderzenia. Dwie osoby z obrażeniami trafiły do szpitala". W związku z tym incydentem, droga 775 w okolicy miejsca zdarzenia pozostanie zablokowana do odwołania, co może powodować utrudnienia w ruchu drogowym.

"Zderzyły się trzy samochody. Dwa dostawcze i jeden osobowy. Dwie osoby były uwięzione w pojazdach, jedna została przekazana ratownikom medycznym, drugą zabrał helikopter. Droga 775 zablokowana, na miejscu są dwie załogi LPR i 7 zastępów straży pożarnej" – mł. kpt. Hubert Ciepły, rzecznik prasowy Małopolskiego Komendanta Wojewódzkiego PSP.

"Na miejscu trwają czynności, jeden z pojazdów z nieznanych przyczyn zjechał na przeciwległy pas i doszło do zderzenia. Dwie osoby z obrażeniami trafiły do szpitala" – kom. Justyna Fil, Komenda Powiatowa Policji w Krakowie.

Wypadek w Brończycach to tragiczne przypomnienie o niebezpieczeństwach, jakie czyhają na drogach. Akcja ratunkowa, w której uczestniczyły zarówno jednostki straży pożarnej, jak i Lotnicze Pogotowie Ratunkowe, po raz kolejny udowodniła znaczenie szybkiego i skoordynowanego działania w sytuacjach kryzysowych. Śledztwo w sprawie okoliczności wypadku trwa, a lokalna społeczność z niecierpliwością oczekuje na jego wyniki.

źródło: gazetakrakowska.pl