wtorek, 28 maj 2024 15:19

Kierowca Audi ukarany za przekroczenie prędkości w Krakowie

Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Przekroczenie prędkości w Krakowie Przekroczenie prędkości w Krakowie Zdjęcie redakcyjne

W Krakowie doszło do znacznego przekroczenia prędkości przez kierującego Audi. Na ulicy Lublańskiej, gdzie prędkość jest ograniczona do 70 km/h, pojazd pędził z prędkością 142 km/h.

Czego się dowiesz:

  • Jaka była prędkość Audi na ulicy Lublańskiej?
  • Jakie konsekwencje poniesie kierowca za przekroczenie prędkości?
  • Ile wynosiła grzywna nałożona na kierowcę Audi?
  • Czym jest grupa SPEED?

Przekroczenie prędkości

W piątek 24 maja, w godzinach wieczornych, policjanci z grupy SPEED podczas rutynowej kontroli na ulicy Lublańskiej zatrzymali kierowcę Audi. Mężczyzna ten poruszał się z prędkością 142 km/h, przekraczając dopuszczalne normy prawie o połowę.

Konsekwencje dla kierowcy

Za przekroczenie prędkości o ponad 50 km/h w terenie zabudowanym, kierowca stracił prawo jazdy na trzy miesiące. Dodatkowo, do jego kartoteki wpisano 15 punktów karnych. Jak podaje krakowska policja, z powodu recydywy naruszenie to zostało dodatkowo ukarane podwójną grzywną.

Dodatkowe sankcje

Policja nałożyła na mężczyznę karę w wysokości 5000 złotych. O wyjątkowości sytuacji świadczy fakt, że tak wysoka kara finansowa jest efektem recydywy, czyli ponownego popełnienia wykroczenia przez kierowcę.

Kary nałożone na kierowcę mają stanowić przestrogę dla innych użytkowników dróg, aby przestrzegali obowiązujących ograniczeń prędkości, szczególnie w terenach zabudowanych.

źódło: krknews.pl