poniedziałek, 27 maj 2024 14:37

Pożary samochodów w Krakowie

Oceń ten artykuł
(1 Głos)
Pożary samochodów w Krakowie Pożary samochodów w Krakowie fot: pixabay

W nocy z niedzieli na poniedziałek z 26 na 27 maja w krakowskiej Nowej Hucie doszło do dwóch pożarów samochodów w przeciągu pół godziny. Mieszkańcy osiedli Oświecenia i Złotego Wieku podejrzewają podpalenia, a policja prowadzi śledztwo w tej sprawie.

Czego się dowiesz:

  • Kiedy i gdzie doszło do pożarów samochodów w Krakowie?
  • Jakie były reakcje mieszkańców na pożary?
  • Jakie działania podjęła policja po zgłoszeniach o pożarach?
  • Jakie samochody spłonęły podczas tych incydentów?
  • Jakie podejrzenia mają mieszkańcy Nowej Huty co do przyczyn pożarów?

Seria pożarów

Policja otrzymała pierwsze zgłoszenie około godziny 3:00. Na parkingu przy jednym z bloków na osiedlu Oświecenia płonęło auto marki Kia. Pół godziny później zgłoszono kolejny pożar samochodu marki Audi na osiedlu Złotego Wieku. W obu przypadkach ucierpiały także samochody stojące obok, które częściowo zostały uszkodzone.

Działania policji

Funkcjonariusze zabezpieczyli ślady po pożarze i przeprowadzili oględziny miejsc zdarzenia. - "Na jutro zaplanowano oględziny z biegłym od spraw pożarnictwa. Na razie nie wiadomo, jakie były przyczyny pojawienia się ognia" - poinformował Piotr Szpiech, rzecznik krakowskiej policji. Śledztwo ma na celu ustalenie, czy doszło do podpaleń.

"Na jutro zaplanowano oględziny z biegłym od spraw pożarnictwa. Na razie nie wiadomo, jakie były przyczyny pojawienia się ognia" - Piotr Szpiech.

Reakcje mieszkańców

Mieszkańcy Nowej Huty oraz właściciele spalonych pojazdów są przekonani, że pożary były wynikiem celowych podpaleń. - "Mieszkańcy oraz właściciele spalonych pojazdów równo komentują, że to było podpalane, jakiś czas temu również w nocy na nowohuckich osiedlach płonęły samochody" - informuje facebookowy profil Patrol998-Małopolska. Te podejrzenia są podstawą do dalszych działań śledczych.

"Mieszkańcy oraz właściciele spalonych pojazdów równo komentują, że to było podpalane, jakiś czas temu również w nocy na nowohuckich osiedlach płonęły samochody" - facebookowy profil Patrol998-Małopolska.

Pożary samochodów w Krakowie wzbudziły niepokój wśród mieszkańców Nowej Huty. Policja kontynuuje śledztwo, aby ustalić przyczyny pożarów i zapobiec podobnym incydentom w przyszłości. Oczekuje się na wyniki oględzin przeprowadzonych przez biegłego od spraw pożarnictwa.

źródło: Gazeta Krakowska