piątek, 24 maj 2024 15:32

Łoś postanowił się dokształcić. Zawitał do krakowskiej szkoły

Oceń ten artykuł
(1 Głos)
Łoś w krakowskiej szkole Łoś w krakowskiej szkole fot: pixabay

Do nietypowego zdarzenia doszło w Kolegium Europejskim przy ul. Ślusarskiej 9 w Krakowie, gdzie łoś wtargnął do budynku, raniąc jedną osobę. Zdarzenie miało miejsce w czwartek późnym popołudniem, a na miejscu interweniowała straż pożarna.

Czego się dowiesz:

  • Co wydarzyło się w Kolegium Europejskim w Krakowie?
  • Kto został ranny w wyniku incydentu z łosiem?
  • Jakie były działania strażaków po przybyciu na miejsce zdarzenia?
  • Skąd mógł przywędrować łoś, który wtargnął do szkoły?
  • Jakie były skutki wtargnięcia łosia do budynku?

Wtargnięcie łosia do budynku

Mł. kpt. Hubert Ciepły z małopolskiej straży pożarnej poinformował, że łoś wskoczył przez okno do wnętrza budynku. Informację tę potwierdził również rzecznik prasowy Małopolskiego Komendanta Wojewódzkiego PSP. W wyniku incydentu poszkodowany został około 50-letni mężczyzna, który został ranny odłamkami szkła. Poszkodowanemu udzielono pomocy na miejscu, a następnie przewieziono go do szpitala.

"Łoś wskoczył przez okno do środka budynku" - mł. kpt. Hubert Ciepły.

"Odłamki szkła raniły jedną osobę" - mł. kpt. Hubert Ciepły.

Ewakuacja budynku

Przed przyjazdem strażaków, budynek opuściło 50 osób. Strażacy zabezpieczyli teren i wynieśli zwierzę na zewnątrz. Niestety, dzikie zwierzę nie przeżyło. Krakowscy urzędnicy poinformowali, że łoś prawdopodobnie przywędrował do miasta z Puszczy Niepołomickiej.

Incydent w Kolegium Europejskim wywołał duże poruszenie. Sytuacja została szybko opanowana przez strażaków, a poszkodowany mężczyzna otrzymał niezbędną pomoc medyczną. Przyczyny wtargnięcia łosia do miasta są obecnie badane.

źródło: Interia.pl