środa, 22 maj 2024 16:19

Mężczyzna zatrzymany za wybicie szyby w krakowskim tramwaju

Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Wybił szybę w tramwaju Wybił szybę w tramwaju fot: pixabay

W sobotę, 18 maja, policjanci z Komisariatu Policji V w Krakowie zatrzymali mężczyznę, który wybił szybę w tramwaju w rejonie Czerwonych Maków. 59-latkowi grozi do 5 lat więzienia za uszkodzenie mienia.

Czego się dowiesz:

  • Dlaczego policjanci z Krakowa zatrzymali 59-letniego mężczyznę?
  • Jakie zdarzenie miało miejsce w tramwaju na przystanku w rejonie Ruczaju?
  • Ile promili alkoholu miał w organizmie sprawca?
  • Jakie zarzuty usłyszał zatrzymany mężczyzna?
  • Jakie konsekwencje prawne grożą sprawcy za uszkodzenie mienia w warunkach recydywy?

Zgłoszenie incydentu

W sobotni poranek, przed godziną 9:00, oficer dyżurny krakowskiej komendy miejskiej odebrał zgłoszenie dotyczące uszkodzenia drzwi w tramwaju na przystanku w rejonie Ruczaju. Motorniczy tramwaju poinformował, że jeden z pasażerów, po opuszczeniu pojazdu, wybił szybę w drzwiach szklaną butelką i uciekł z miejsca zdarzenia.

Ujęcie sprawcy

Podczas oczekiwania na kolejny kurs w zajezdni, motorniczy zauważył sprawcę, który wrócił na miejsce innym tramwajem. Zdecydował się zatrzymać mężczyznę i przekazał go w ręce policji. 59-letni sprawca został zatrzymany i przewieziony do pobliskiego komisariatu. Badanie wykazało, że miał on ponad 2 promile alkoholu w organizmie.

Konsekwencje prawne

Następnego dnia mężczyzna usłyszał zarzut uszkodzenia mienia, za co grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności. Sytuacja może się jednak pogorszyć, ponieważ 59-latek działał w warunkach recydywy, co może wpłynąć na zaostrzenie wyroku.

źródło: Love Krakow