czwartek, 25 kwiecień 2024 14:33

Nietrzeźwy kierowca powodem blokady ruchu tramwajowego w Krakowie

Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Pijany kierowca sprawcą zdarzenia Pijany kierowca sprawcą zdarzenia fot: pixabay

W czwartkowe popołudnie 25 kwietnia doszło do dramatycznego zdarzenia na ul. Mogilskiej w Krakowie, gdzie tramwaj linii 5 zderzył się z samochodem ciężarowym, blokując przejazd torowiskiem w obu kierunkach. Informacje na temat zdarzenia potwierdzają zarówno przedstawiciele Platformy Komunikacyjnej Krakowa (PKK), jak i rzecznik Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacyjnego (MPK) Kraków.

Czego się dowiesz:

  • Jakie są konsekwencje prowadzenia pojazdu przez nietrzeźwego kierowcę według relacji przedstawionej przez Annę Wolak z Komendy Miejskiej Policji w Krakowie?
  • Kto został zabrany do szpitala na badania w wyniku zderzenia tramwaju z ciężarówką na ul. Mogilskiej?
  • Jakie linie tramwajowe były objęte zakłóceniami w kursowaniu po zderzeniu na ul. Mogilskiej?
  • Kto potwierdził wznowienie ruchu tramwajowego na ul. Mogilskiej w kierunku Rondo Mogilskie po godzinie 14:00?
  • Jakie były główne skutki zderzenia tramwaju z samochodem ciężarowym na ul. Mogilskiej w Krakowie?

Pijany kierowca stoi za zderzeniem

Według relacji przedstawionej przez Anna Wolak z Komendy Miejskiej Policji w Krakowie, zdarzenie miało miejsce w momencie, gdy kierowca ciężarówki, jadący od strony Nowej Huty, podjął próbę nawrócenia. Kierowca pojazdu ciężarowego, po przebadaniu, okazał się być w stanie nietrzeźwości, mając 1,5 promila alkoholu w organizmie. Anna Wolak dodaje, że manewr nawracania został wykonany w nieodpowiednim miejscu, co doprowadziło do zablokowania ruchu tramwajowego w obu kierunkach.

"Kierujący dostawczakiem został przebadany, okazało się, że miał 1,5 promila alkoholu w organizmie. Ruch tramwajowy jest zablokowany w obydwu kierunkach" - Anna Wolak, Komenda Miejska Policji w Krakowie.

"Ale urwał! Zderzenie tramwaju z samochodem ciężarowym na ul. Mogilskiej. Zablokowany przejazd na oba kierunki" - PKK- Platforma Komunikacyjna Krakowa.

Wznowienie ruchu z utrudnieniami

Po godzinie 14:00 rzecznik MPK Kraków, Marek Gancarczyk, potwierdził, że w wyniku zderzenia ruch tramwajowy na ul. Mogilskiej został wznowiony w kierunku Rondo Mogilskie. Jednakże, mogą wystąpić zakłócenia w kursowaniu linii 4, 5, 9, 10, 44, 49 oraz 52. Zdarzenie to pokazuje dramatyczne konsekwencje prowadzenia pojazdu pod wpływem alkoholu oraz konieczność zachowania ostrożności na drogach.

"W wypadku brał udział tramwaj linii 5 jadący w kierunku Krowodrzy Górki. Osób poszkodowanych nie ma. Najgorszy skutek jest taki, że przejazd w obu kierunkach jest zablokowany. Wszystkie linie tramwajowe, które przejeżdżają przez al. Jana Pawła II, muszą jechać przez al. Pokoju." - Marek Gancarczyk, rzecznik MPK Kraków.

Zderzenie tramwaju z samochodem ciężarowym na ul. Mogilskiej w Krakowie było wynikiem prowadzenia pojazdu przez nietrzeźwego kierowcę. Chociaż nie było osób poszkodowanych, manewr nawracania w złym miejscu spowodował zablokowanie ruchu tramwajowego w obu kierunkach. Po godzinie 14:00 ruch tramwajowy w kierunku Rondo Mogilskie został wznowiony, jednakże nadal mogą wystąpić pewne zakłócenia w kursowaniu linii tramwajowych.

źródło: Gazeta Krakowska