niedziela, 31 marzec 2024 08:23

Nowe centrum społeczne w Bieńczycach w Krakowie

Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Centrum Społeczne w Krakowie Centrum Społeczne w Krakowie fot: pixabay

W Bieńczycach, dzielnicy Krakowa, przygotowywane jest nowe centrum społeczne, które ma stać się miejscem aktywizacji i integracji mieszkańców. Koncepcję architektoniczno-budowlaną oraz program funkcjonalno-użytkowy dla tej inwestycji opracuje firma projektowa Jakub Kowalczyk Klub Architekci z Krakowa. Wartość umowy na projekt wynosi około 35 tysięcy złotych.

 

Przestrzeń i funkcje

Budynek centrum społecznego będzie zajmował około 200 metrów kwadratowych. Jego głównym celem będzie zapewnienie przestrzeni do aktywizacji i integracji mieszkańców, włączając w to osoby starsze oraz osoby o ograniczonej mobilności. Projekt zakłada spełnienie wysokich standardów ekologicznych, a przestrzeń wokół obiektu zostanie zagospodarowana z wykorzystaniem zieleni. Planowane są m.in. zielony dach, ogród wertykalny, ogród społeczny oraz ogród zimowy, zapewniając miejsce dla różnych grup społecznych, w tym również dla najmłodszych mieszkańców.

Kolejne kroki

Wykonawca ma dwa miesiące na przygotowanie materiałów projektowych, w tym oszacowanie kosztów robót budowlanych. Po uzyskaniu niezbędnych dokumentów planowane jest ogłoszenie przetargu na realizację projektu oraz budowę centrum aktywności. Nad całością przedsięwzięcia czuwa Łukasz Szewczyk, dyrektor Zarządu Inwestycji Miejskich w Krakowie, który zapowiada monitorowanie postępów prac oraz dbałość o spełnienie oczekiwań mieszkańców.


Nowe centrum społeczne w Bieńczycach to nie tylko miejsce spotkań i integracji, ale również zielony projekt, który ma sprzyjać ekologii i harmonijnemu współistnieniu z otoczeniem. Inwestycja ta stanowi przykład troski o potrzeby społeczności lokalnej oraz dbałości o środowisko naturalne.