niedziela, 23 czerwiec 2024 11:17

Wypadek z drzewem w Krakowie

Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Wypadek z drzewem w Krakowie Wypadek z drzewem w Krakowie fot: pixabay

W ostatnich dniach Polska zmaga się z ekstremalnymi warunkami pogodowymi. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej (IMGW) wydał ostrzeżenia przed silnymi burzami oraz upałami dotykającymi różne regiony kraju.

Czego się dowiesz:

  • Jakie ostrzeżenia meteorologiczne zostały wydane w Polsce?
  • Gdzie spadł konar drzewa na samochód?
  • Jakie skutki mogą mieć wydane ostrzeżenia?
  • Kto przekazał informacje o zdarzeniu w Krakowie?

Wydane ostrzeżenia

IMGW wydało ostrzeżenia trzeciego stopnia przed intensywnymi burzami, które mogą dotknąć południowo-wschodnią część Polski, w tym całe województwo podkarpackie i większość lubelskiego. Również część województw mazowieckiego, małopolskiego oraz świętokrzyskiego znajduje się pod najwyższym stopniem zagrożenia. Te ostrzeżenia są wydawane, gdy przewiduje się wystąpienie groźnych zjawisk meteorologicznych, które mogą powodować bardzo duże szkody.

Zdarzenie w Krakowie

Kraków doświadczył bezpośrednich skutków silnych wiatrów, gdy na ulicy Rydla na jadący samochód osobowy spadł konar drzewa. Na szczęście, jak przekazał portal Kraków112 – Krakowskie Ratownictwo w Obiektywie, osoby znajdujące się wewnątrz pojazdu nie wymagały pomocy medycznej i nie odnotowano poważniejszych obrażeń.

"W chwili zdarzenia wewnątrz pojazdu znajdowały się osoby, które nie wymagały pomocy medycznej" – Kraków112 – Krakowskie Ratownictwo w Obiektywie.

Mieszkańcy dotkniętych regionów powinni zachować szczególną ostrożność i śledzić aktualne komunikaty meteorologiczne. Oczekuje się, że nadchodzące dni przyniosą dalsze wyzwania związane z pogodą, co może znacząco wpłynąć na codzienne funkcjonowanie i bezpieczeństwo.

źródło: krknews.pl