piątek, 05 lipiec 2024 12:08

Zalanie ulic w Krakowie

Oceń ten artykuł
(0 głosów)
zalane ulice i utrudnienia w centrum Krakowa zalane ulice i utrudnienia w centrum Krakowa Zdjęcie redakcyjne

Kraków zmaga się z awarią sieci wodociągowej, która spowodowała zalanie okolic Poczty Głównej. Służby już usunęły usterkę, jednak prace porządkowe nadal trwają.

Czego się dowiesz:

  • Kiedy doszło do awarii wodociągowej w Krakowie?
  • Jakie ulice zostały zalane w wyniku awarii?
  • Kiedy i przez kogo została usunięta awaria?
  • Jakie są utrudnienia w ruchu drogowym na ul. Wielopole?
  • Jakie działania podejmują służby, aby przywrócić normalność na zalanych ulicach?

Zalane ulice w centrum Krakowa

4 lipca po południu doszło do poważnej awarii sieci wodociągowej w Krakowie, co spowodowało zalanie ulic Starowiślnej, św. Gertrudy i Wielopole. Sytuacja była na tyle poważna, że woda z jednej ze studzienek wybiła na ulice, tworząc ogromne rozlewisko. "Gazeta Krakowska" poinformowała, że w okolicy dawnego kina Wanda wody było "po kostki". Według służb, przyczyną była "awaria rury wodociągowej o dużej średnicy".

Działania Pogotowia Wodociągowego

Pogotowie Wodociągowe pracowało przez cały wieczór i noc, aby usunąć awarię. Około godziny 3 nad ranem 5 lipca, usterka na ul. Wielopole została naprawiona i przywrócono dostawę wody do mieszkań. Aby znaleźć przyczynę i naprawić usterkę, ulica musiała zostać rozkopana, co dodatkowo utrudniło sytuację.

Utrudnienia w ruchu drogowym

Od rana 5 lipca trwają prace porządkowe, w tym układanie chodnika i naprawa asfaltu na ul. Wielopole. Prace mają zakończyć się w godzinach południowych. Ruch samochodowy i rowerowy na tej ulicy jest cały czas wstrzymany, co zmusza kierowców do objazdów przez wąskie i jednokierunkowe ulice w centrum Krakowa. Tramwaje na ul. Starowiślnej i św. Gertrudy kursują bez zakłóceń.

źródło:Radio Zet