poniedziałek, 03 październik 2022 10:00

Potrawy przypominające o dzieciństwie

Oceń ten artykuł
(0 głosów)
pixabay pixabay

Czy zdarza się wam wracać wspomnieniami do dawnych lat? Tam gdzie życie było sielankowy, a zabawa trwała przez cały dzień? A może do głowy przychodzą wam przysmaki, które kiedyś smakowały jak najcudowniejsze dania świata?


Niejednokrotnie wydaje nam się, że coś co smakowało nam za młodu, obecnie zatraciło swój czar. Wata cukrowa, czy gofry nie są już tak dobre jak kiedyś. Gotowana kukurydza ma zwyczajny smak, a gumy „Donaldy” , czy też „Turbo” zdecydowanie za szybko go tracą. Co jest tego przyczyną? Czy zmienił się skład potraw, czy zwyczajnie to my się starzejemy? A może nasze ślinianki za szybko się starzeją? Przemianie ulegają nasze preferencje i podatność na pewne smaki? Tak dużo pytań, a czy ktoś potrafi na nie odpowiedzieć? Każdy z pewnością ma swoją, jak również są one na pewno inne jak różni są ludzie. Uważam, że źródłem tego jest zbytnia dostępność produktów, które wcześniej rodzice nam racjonowali.

 Im bardziej modernizuje się kultura i technologia, tym większa ilość produktów jest szeroko dostępnych. Taka masowość ma swoje korzystne jak i pejoratywne strony. Przede wszystkim każdy teraz może w domowym zaciszu zjeść ciepłe i puszyste gofry, czy watę cukrową. Zrobienie frytek czy prażonej kukurydzy także nie stanowi problemu. Czy przez to nasze dzieci coś tracą?

Z jednej strony mają dostęp do tego, czego my nie mogliśmy wtedy mieć, a z drugiej zaprzepaszczają bezcenne wspomnienia. Bo przecież wiadomo, że jak człowiek posiada rzeczy w nadmiarze to to przestaje mieć dla niego szczególne znaczenie. I tak z czasem można stwierdzić, że obecne dzieci nie wykazują większego entuzjazmu na widok butki z lodami albo goframi. Co w takim wypadku zrobić? Czy zakazać dzieciom objadać się słodyczami, a może na upartego nakłaniać je na tego typu łakocie? Oczywiście, chyba każdy doświadczony oraz rozsądny rodzic wie, że przede wszystkim, dzieci do zjadania słodkości nie trzeba namawiać. Po drugie, tego też nie należy robić! (Ze względów zdrowotnych oczywiście)

W takim wypadku trzeba przeboleć to oraz mieć nadzieję, że nasze dzieci znajdą w obecnych rozrywkach punkt zaczepienia, do którego będą powracać, gdy będą już dorośli. Tak jak nam wata cukrowa oraz gumy do żucia „Donaldy” przypominają dziecięce czasy, tak z pewnością inne dania oraz zabawy, naszym dzieciom będą je przywoływać.

 • Jakie są największe banki w Afryce?
  Jakie są największe banki w Afryce?

  Afryka to kontynent o zróżnicowanej gospodarce i infrastrukturze finansowej. Jednak w ciągu ostatnich lat banki w Afryce zaczęły odgrywać coraz większą rolę w globalnym systemie finansowym. W tym artykule przyjrzymy się największym bankom w Afryce i ich roli w rozwoju gospodarczym kontynentu.

  Written on piątek, 31 marzec 2023 06:26
 • Poznaj triki sprzedawców. Zapachami zachęcają do większych zakupów
  Poznaj triki sprzedawców. Zapachami zachęcają do większych zakupów

  Aromat ogórka powoduje, że przestrzeń wydaje nam się większa. Natomiast czekolada, cynamon, chleb, wanilia i karmel wprowadzają przyjemną, niemal domową atmosferę, zachęcają do większych zakupów. Jakie jeszcze triki stosują sprzedawcy?

  Written on środa, 29 marzec 2023 15:20
 • Jakie materiały reklamowe możesz zamówić w agencji?
  Jakie materiały reklamowe możesz zamówić w agencji?

  Na rynku istnieje bardzo dużo agencji reklamowych, które posiadają szeroką ofertę różnych form promocji firmy. Może to być reklama zewnętrzna, kampania w internecie lub w prasie czy w radiu. Co tak naprawdę może przygotować agencja reklamowa?

  Written on środa, 29 marzec 2023 15:10
 • Materac kieszeniowy oparty na wygodnej sprężynie
  Materac kieszeniowy oparty na wygodnej sprężynie

  Przyglądając się budowie materaca można zauważyć, że poza samą powierzchnią różnią się między sobą rodzajem rdzenia. Nie każdy materac oparty jest o konstrukcję sprężynową. Materac może być na bazie pianki czyli bez sprężyn, może być na bazie lateksu czyli nadal bez sprężyn a jednak odznaczający się wysoką trwałością i komfortem użytkowania a także może być na rdzeniu sprężynowym.

  Written on piątek, 24 marzec 2023 14:02
 • Zalety elektrycznych samochodów
  Zalety elektrycznych samochodów

  Samochody elektryczne stają się coraz bardziej popularne ze względu na ich liczne zalety w porównaniu z samochodami tradycyjnymi. Są czystszą formą transportu, mają niższe koszty eksploatacji i mają mniej ruchomych części, co ułatwia ich konserwację. Samochody elektryczne są również bez emisyjne, dzięki czemu pomagają zmniejszyć zanieczyszczenie powietrza i przeciwdziałać zmianom klimatycznym. Ponadto pojazdy elektryczne mogą być zasilane odnawialnymi źródłami energii, takimi jak energia słoneczna i wiatrowa, co dodatkowo zwiększa ich korzyści dla środowiska. Stare auta należy oddać na złom, lub skup aut Gdańsk.

  Written on czwartek, 23 marzec 2023 13:48