sobota, 20 styczeń 2024 15:11

Tablice manipulacyjne dla dzieci

Oceń ten artykuł
(1 Głos)

Dbając o harmonijny rozwój dziecka od najmłodszych lat, warto wybierać zabawki, które wspomagają ten proces. Jedną z ciekawych propozycji jest tablica manipulacyjna. Co to takiego i jakie są zalety z korzystania z niej?

 

Tablica manipulacyjna - co to takiego?

Tablica manipulacyjna, nazywana także sensoryczną jest zabawką edukacyjną. Jej konstrukcja jest całkiem prosta - to drewniana tablica do której przyczepione są różnego rodzaju przedmioty, z którymi dziecko styka się na co dzień. Wśród najczęściej występujących wymienić można włącznik światła, zasuwka, klamka, dzwonek rowerowy, zamek błyskawiczny, guziki, koła zębate, zegar, atrapę buta ze sznurowadłem. Możliwości jest naprawdę wiele.

Podstawowym zadaniem tablicy sensorycznej jest umożliwienie małemu człowiekowi odkrywania świata. W bezpiecznych warunkach może do woli testować działanie kolejnych elementów, poznając jednocześnie różne tekstury i kształty. To wyjątkowo angażująca zabawka, która zachęca do działania. 

Zalety korzystania z tablicy sensorycznej

Korzystanie z odpowiednio dobranych do wieku zabawek edukacyjnych niesie ze sobą wiele korzyści. Tablica manipulacyjna dla dzieci uczy przede wszystkim działania, ale ceniona jest ze względu na rozwój umiejętności motorycznych i precyzji działania.

Poszczególne elementy do tablicy manipulacyjnej uczą dziecko odkrywania otaczającego świata, pomagają rozwijać zmysły, pobudzają kreatywność.

Tablica manipulacyjna - doskonały prezent na każdą okazję

Tablica manipulacyjna Montessori to propozycja uniwersalna. Doskonale sprawdzi się, jako wyjątkowy prezent dla chłopca i dziewczynki. Idealna do samodzielnej zabawy w domu, często wybierana jest też przez żłobki, przedszkola, kluby dziecięce, sale zabaw, w których czas spędzają najmłodsi użytkownicy.

Współczesne propozycje to wyjątkowo estetycznie wykonane tablice manipulacyjne. Dużą popularnością cieszą się tablice spersonalizowane, na których pojawia się również imię dziecka. Tablica sensoryczna to pomysł na prezent, który wspierał będzie proces rozwoju malucha, adekwatnie do jego potrzeb. Świetnie sprawdzi się, jako upominek na święta, dzień dziecka czy urodziny. Tablicę wystarczy powiesić na ścianie lub położyć na podłodze. Podaruj swojemu dziecku to, co najcenniejsze.

Więcej w tej kategorii: « Dlaczego manicure hybrydowy odpada?
 • Najbardziej poszukiwane zawody w Holandii - Prezentacja zawodów z dużym zapotrzebowaniem na pracowników
  Najbardziej poszukiwane zawody w Holandii - Prezentacja zawodów z dużym zapotrzebowaniem na pracowników

  Marzysz o pracy w Holandii? Szukasz stabilnego zatrudnienia i atrakcyjnych warunków pracy? Dobra wiadomość jest taka, że holenderski rynek pracy jest pełen możliwości! W tym artykule przedstawimy Ci listę najbardziej poszukiwanych zawodów w Holandii, wraz z krótkim opisem specyfiki pracy i wymagań.

  Written on sobota, 17 luty 2024 14:54
 • Tablice manipulacyjne dla dzieci
  Tablice manipulacyjne dla dzieci

  Dbając o harmonijny rozwój dziecka od najmłodszych lat, warto wybierać zabawki, które wspomagają ten proces. Jedną z ciekawych propozycji jest tablica manipulacyjna. Co to takiego i jakie są zalety z korzystania z niej?

  Written on sobota, 20 styczeń 2024 15:11
 • Dlaczego manicure hybrydowy odpada?
  Dlaczego manicure hybrydowy odpada?

  Spotkałaś się kiedyś z sytuacją, kiedy Twój manicure hybrydowy zaczął się kruszyć, odpryskiwać lub odpadać od płytki już na drugi dzień, lub po kilku dniach? Doskonale znamy ten problem! Dotyczy on najczęściej nieodpowiedniego przygotowania płytki paznokcia już na samym początku stylizacji lub pominięcia wybranych produktów, których zadaniem jest zapewnienie satysfakcjonującego efektu.

  Written on piątek, 12 styczeń 2024 16:39
 • Ewidencja czasu pracy online - dlaczego warto ją wprowadzić w Twojej firmie?
  Ewidencja czasu pracy online - dlaczego warto ją wprowadzić w Twojej firmie?

  Ewidencja czasu pracy online staje się coraz popularniejszym rozwiązaniem wśród firm, które chcą skutecznie zarządzać czasem swoich pracowników. Dzięki tej nowoczesnej technologii możliwe jest śledzenie i rejestrowanie godzin przepracowanych przez pracowników, co pozwala na efektywniejsze planowanie zasobów ludzkich oraz optymalizację kosztów. Dlatego warto zastanowić się nad wprowadzeniem systemu ewidencji czasu pracy online również w Twojej firmie.

  Written on wtorek, 09 styczeń 2024 14:53
 • Innowacyjne drzwi przeciwpożarowe łączące bezpieczeństwo i estetykę
  Innowacyjne drzwi przeciwpożarowe łączące bezpieczeństwo i estetykę

  Alufire, działająca na rynku od 1993 roku, to firma z długą historią i solidnym doświadczeniem w produkcji stolarki aluminiowej. W ciągu pierwszych 11 lat swojego istnienia firma z sukcesem dostarczała systemowe wyroby aluminiowe dla prestiżowych budynków w Polsce. Od 2004 roku skoncentrowała się głównie na wyrobach przeciwpożarowych, współpracując z czołowymi firmami branżowymi na polskim i zagranicznym rynku.

  Written on środa, 27 grudzień 2023 17:49