sobota, 20 styczeń 2024 15:11

Tablice manipulacyjne dla dzieci

Oceń ten artykuł
(1 Głos)

Dbając o harmonijny rozwój dziecka od najmłodszych lat, warto wybierać zabawki, które wspomagają ten proces. Jedną z ciekawych propozycji jest tablica manipulacyjna. Co to takiego i jakie są zalety z korzystania z niej?

 

Tablica manipulacyjna - co to takiego?

Tablica manipulacyjna, nazywana także sensoryczną jest zabawką edukacyjną. Jej konstrukcja jest całkiem prosta - to drewniana tablica do której przyczepione są różnego rodzaju przedmioty, z którymi dziecko styka się na co dzień. Wśród najczęściej występujących wymienić można włącznik światła, zasuwka, klamka, dzwonek rowerowy, zamek błyskawiczny, guziki, koła zębate, zegar, atrapę buta ze sznurowadłem. Możliwości jest naprawdę wiele.

Podstawowym zadaniem tablicy sensorycznej jest umożliwienie małemu człowiekowi odkrywania świata. W bezpiecznych warunkach może do woli testować działanie kolejnych elementów, poznając jednocześnie różne tekstury i kształty. To wyjątkowo angażująca zabawka, która zachęca do działania. 

Zalety korzystania z tablicy sensorycznej

Korzystanie z odpowiednio dobranych do wieku zabawek edukacyjnych niesie ze sobą wiele korzyści. Tablica manipulacyjna dla dzieci uczy przede wszystkim działania, ale ceniona jest ze względu na rozwój umiejętności motorycznych i precyzji działania.

Poszczególne elementy do tablicy manipulacyjnej uczą dziecko odkrywania otaczającego świata, pomagają rozwijać zmysły, pobudzają kreatywność.

Tablica manipulacyjna - doskonały prezent na każdą okazję

Tablica manipulacyjna Montessori to propozycja uniwersalna. Doskonale sprawdzi się, jako wyjątkowy prezent dla chłopca i dziewczynki. Idealna do samodzielnej zabawy w domu, często wybierana jest też przez żłobki, przedszkola, kluby dziecięce, sale zabaw, w których czas spędzają najmłodsi użytkownicy.

Współczesne propozycje to wyjątkowo estetycznie wykonane tablice manipulacyjne. Dużą popularnością cieszą się tablice spersonalizowane, na których pojawia się również imię dziecka. Tablica sensoryczna to pomysł na prezent, który wspierał będzie proces rozwoju malucha, adekwatnie do jego potrzeb. Świetnie sprawdzi się, jako upominek na święta, dzień dziecka czy urodziny. Tablicę wystarczy powiesić na ścianie lub położyć na podłodze. Podaruj swojemu dziecku to, co najcenniejsze.