środa, 23 sierpień 2023 15:55

Kartonowanie - Kluczowy etap w procesie pakowania - Wyjaśnienie znaczenia i korzyści.

Oceń ten artykuł
(1 Głos)
kartonowanie kartonowanie Źródło: pexels.com Licencja: https://www.pexels.com/photo-license/

Kartonowanie - nazwa wydawałoby się mówiąca wszystko, a jednak mogąca niektórym z czytelników sprawiać pewne problemy bądź też wprawiać ich w konsternację. Dlatego też w ramach dzisiejszego artykułu postanowiliśmy przyjrzeć się nieco bliżej czym jest ten proces oraz jakie korzyści za sobą niesie. Serdecznie zapraszamy do jego lektury!

 

W najprostszy możliwy sposób stwierdzić można, iż kartonowanie jest procedurą wykonywaną maszynowo lub w sposób manualny, której zadaniem jest zabezpieczenie produktów mających następnie trafić do konsumenta bądź też do sklepów przy pomocy opakowania wykonanego z kartonu albo materiału pochodnego.

Jej przeprowadzenie to gwarancja, że wyroby będą odpowiednio chronione przed wahaniami temperatur, uszkodzeniami mechanicznymi, czy też niekorzystnymi czynnikami zewnętrznymi, których niejednokrotnie nie da się uniknąć, a które mogą znacznie pogorszyć jakość produktu albo nawet sprawić, iż nie będzie się on nadawał do sprzedaży.

Kartonowanie może także zostać wykorzystane jako metoda zgromadzenia pojedynczych elementów składowych danego wyrobu w jednym miejscu i złożenia ich w opakowaniu zbiorczym. Aby proces ten przebiegał możliwie jak najwydajniej oraz bez jakichkolwiek problemów, warto do jego realizacji wykorzystać tak zwane kartoniarki, a więc urządzenia, których zadaniem jest pobranie wyrobów z taśmy produkcyjnej, zamknięcie ich zawczasu przygotowanym lub też złożonym w danej chwili kartonie, a następnie przekazanie ich do paletowania.

Z radością zauważamy, że na przestrzeni ostatnich lat kartoniarki stały się elementami podstawowego wyposażenia rozlicznych zakładów przetwórczych oraz produkcyjnych. Jak informują sami ich właściciele, jedną z ich kluczowych zalet jest możliwość znacznego zaoszczędzenia czasu, jak również optymalnego wykorzystania przestrzeni produkcyjnej, co często nie było możliwe w przypadku starszych, znacznie większych oraz mniej wydajnych kartoniarek będących prekursorami tych stosowanych obecnie.

Posiadacze nadmienionych urządzeń chwalą je także za możliwość uzyskiwania dużej ilości powtarzalnych oraz idealnie dostosowanych do specyfiki produktu opakowań, co zagwarantuje ich estetyczny wygląd po tym, jak trafią do sprzedaży. Nie bez znaczenia pozostaje także możliwość zagwarantowania produkowanym wyrobom pełni bezpieczeństwa podczas transportu, składowania i prezentacji w sklepie - szczególnie jeżeli mowa o branży spożywczej.

Obecnie dostępne maszyny cechują się też niewielką awaryjnością. Sprawia to że nawet jeżeli są one użytkowane niemal nieprzerwanie i podczas każdego cyklu wytarzają kilkadziesiąt do nawet kilkuset opakowań kartonowych, to istnieje jedynie niewielkie ryzyko, że jakiekolwiek ich komponenty odmówią posłuszeństwa albo że koniecznym okaże się wezwanie profesjonalnego serwisanta celem usunięcia zidentyfikowanej usterki.

Czy warto więc postawić na kartoniarki? Jeżeli zależy nam na przyspieszeniu procedury pakowania oraz zminimalizowaniu czasu jaki proces ten zajmuje, uważamy, że nie ma co z taką inwestycją zwlekać, jako że okaże się ona bez wątpienia nad wyraz opłacalna!

 • Najbardziej poszukiwane zawody w Holandii - Prezentacja zawodów z dużym zapotrzebowaniem na pracowników
  Najbardziej poszukiwane zawody w Holandii - Prezentacja zawodów z dużym zapotrzebowaniem na pracowników

  Marzysz o pracy w Holandii? Szukasz stabilnego zatrudnienia i atrakcyjnych warunków pracy? Dobra wiadomość jest taka, że holenderski rynek pracy jest pełen możliwości! W tym artykule przedstawimy Ci listę najbardziej poszukiwanych zawodów w Holandii, wraz z krótkim opisem specyfiki pracy i wymagań.

  Written on sobota, 17 luty 2024 14:54
 • Tablice manipulacyjne dla dzieci
  Tablice manipulacyjne dla dzieci

  Dbając o harmonijny rozwój dziecka od najmłodszych lat, warto wybierać zabawki, które wspomagają ten proces. Jedną z ciekawych propozycji jest tablica manipulacyjna. Co to takiego i jakie są zalety z korzystania z niej?

  Written on sobota, 20 styczeń 2024 15:11
 • Dlaczego manicure hybrydowy odpada?
  Dlaczego manicure hybrydowy odpada?

  Spotkałaś się kiedyś z sytuacją, kiedy Twój manicure hybrydowy zaczął się kruszyć, odpryskiwać lub odpadać od płytki już na drugi dzień, lub po kilku dniach? Doskonale znamy ten problem! Dotyczy on najczęściej nieodpowiedniego przygotowania płytki paznokcia już na samym początku stylizacji lub pominięcia wybranych produktów, których zadaniem jest zapewnienie satysfakcjonującego efektu.

  Written on piątek, 12 styczeń 2024 16:39
 • Ewidencja czasu pracy online - dlaczego warto ją wprowadzić w Twojej firmie?
  Ewidencja czasu pracy online - dlaczego warto ją wprowadzić w Twojej firmie?

  Ewidencja czasu pracy online staje się coraz popularniejszym rozwiązaniem wśród firm, które chcą skutecznie zarządzać czasem swoich pracowników. Dzięki tej nowoczesnej technologii możliwe jest śledzenie i rejestrowanie godzin przepracowanych przez pracowników, co pozwala na efektywniejsze planowanie zasobów ludzkich oraz optymalizację kosztów. Dlatego warto zastanowić się nad wprowadzeniem systemu ewidencji czasu pracy online również w Twojej firmie.

  Written on wtorek, 09 styczeń 2024 14:53
 • Innowacyjne drzwi przeciwpożarowe łączące bezpieczeństwo i estetykę
  Innowacyjne drzwi przeciwpożarowe łączące bezpieczeństwo i estetykę

  Alufire, działająca na rynku od 1993 roku, to firma z długą historią i solidnym doświadczeniem w produkcji stolarki aluminiowej. W ciągu pierwszych 11 lat swojego istnienia firma z sukcesem dostarczała systemowe wyroby aluminiowe dla prestiżowych budynków w Polsce. Od 2004 roku skoncentrowała się głównie na wyrobach przeciwpożarowych, współpracując z czołowymi firmami branżowymi na polskim i zagranicznym rynku.

  Written on środa, 27 grudzień 2023 17:49