środa, 10 kwiecień 2024 13:16

Zderzenie samochodu dostawczego z autobusem w Krakowie

Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Kolizja drogowa w Krakowie Kolizja drogowa w Krakowie fot: pixabay

W środę rano 10 kwietnia doszło do groźnego zdarzenia na ulicy Fieldorfa-Nila na Prądniku Białym. Według rzecznika krakowskiego MPK, Marek Gancarczyk, rannych zostało pięć osób podróżujących autobusem linii nr 138. Z relacji świadków wynika, że około godziny 5:40 samochód dostawczy zjechał na pas, którym poruszał się autobus.

 

 Moment zderzenia

W momencie zderzenia autobusu z samochodem dostawczym pasażerowie znajdowali się wewnątrz pojazdu, co zwiększyło ryzyko poważniejszych obrażeń. Marek Gancarczyk z MPK Kraków nie udzielił informacji na temat stanu zdrowia poszkodowanych, jednakże podkreślił, że wszyscy zostali przewiezieni do szpitala, gdzie udzielana jest im pomoc medyczna. Na miejscu zdarzenia pracowały służby ratunkowe oraz policja, prowadzące wstępne dochodzenie w celu ustalenia przyczyn kolizji.

Zabiegi ratunkowe

Według informacji Patrol998-Małopolska na Facebooku, do szpitala musiał zostać zabrany także kierowca samochodu dostawczego. Szczegóły dotyczące stanu poszkodowanych nie są jeszcze znane. Trwają działania ratunkowe i dochodzenie w sprawie przyczyn tego tragicznego zdarzenia. Miejmy nadzieję, że wszyscy poszkodowani wyjdą z tego zdarzenia bez większych obrażeń i szybko wrócą do zdrowia.

Bezpieczeństwo na drogach

To zdarzenie raz jeszcze przypomina o ważności przestrzegania przepisów ruchu drogowego i zachowania ostrożności na drodze. Bezpieczeństwo pasażerów oraz innych użytkowników dróg powinno być zawsze priorytetem. Wypadki drogowe zawsze stanowią przypomnienie o konieczności zachowania szczególnej ostrożności i odpowiedzialności za prowadzenie pojazdu. Wszyscy użytkownicy dróg powinni być świadomi, że brawura za kierownicą może prowadzić do tragicznych konsekwencji.

Miejmy nadzieję, że w wyniku tego tragicznego zdarzenia nie doszło do poważnych obrażeń, a poszkodowani szybko wrócą do zdrowia. Jednocześnie apelujemy do wszystkich kierowców oraz pasażerów o zachowanie szczególnej ostrożności na drogach, aby unikać podobnych sytuacji w przyszłości.

źródło: lovekrakow.pl