poniedziałek, 03 październik 2022 10:29

Nowoczesne rozwiązania w biznesie

Oceń ten artykuł
(0 głosów)
pixabay pixabay

Powszechna informatyzacja i komputeryzacja ogarnęła wszystkie dziedziny życia. Wykorzystując komputery szukamy pracy, mieszkania i kredytu, robimy zakupy, umawiamy się na wizytę do lekarza oraz wysyłamy pisma do urzędów. Technologie coraz śmielej wkraczają też w przestrzeń zawodową firm, instytucji i stowarzyszeń.

 

Pomocna dłoń dla biur rachunkowych

Nowoczesne technologie zostały stworzone, aby ułatwiać ludziom życie oraz przyspieszać działania i interakcje z wieloma podmiotami jednocześnie. Już nie musimy załatwiać wszystkich spraw osobiście, a jedynie za pośrednictwem poczty elektronicznej, telefonu czy programów komputerowych. Wystarczy odpowiednio skonfigurowane urządzenie, aby korzystanie z niego mogło być uproszczeniem dotychczasowych procedur. Takim rozwiązaniem jest oprogramowanie dla biur rachunkowych, które pozwoli na udzielanie wyczerpujących informacji wszystkim klientom biura, bez względu na to, czy obsługuje ono kilka czy kilkaset firm. Aplikacja wyprodukowana przez firmę RAKS składa się z kilkunastu modułów, które mogą funkcjonować samodzielnie lub tworzyć jeden zintegrowany system. Każdy element można dowolnie modyfikować w zależności od potrzeb biura.

Najważniejsze funkcje

Program współpracuje z bankowymi systemami rozliczeniowymi Home Banking, automatycznie generuje dokumenty zgłoszeniowe i rozliczeniowe do urzędów skarbowych i ZUS współpracując z programem Płatnik. Wykorzystywanie automatów księgowych zwiększa efektywność pracy, dzięki możliwości definicji sposobu i zasad księgowania poszczególnych typów dokumentów. Pozwala to uniknąć błędów występujących przy ręcznym wypełnianiu dokumentów. Aplikacja zapewnia wsparcie w zakresie m.in. kadr i płac, analiz finansowych, deklaracji podatkowych i sprawozdań finansowych. RAKSSQL umożliwia szybki dostęp do aktualnych danych każdego klienta biura bez konieczności przeglądania papierowych dokumentów. Możliwe jest także generowanie zestawień i raportów w wybranym przez klienta języku.

Świat rozwija się w bardzo szybkim tempie. A nowoczesne technologie doskonale czują się w biznesie. Nie unikamy już kontaktu z firmami za pośrednictwem Internetu , a dzięki temu możliwe jest załatwienia wielu spraw jednocześnie i w dużo krótszym czasie niż jeszcze kilka lat temu.